100 let – oslaveno

Oslavili jsme 100 let skautingu v Turnově na mnoha místech…

V městském parku

Už od pátku jsme v parku uprostřed města Turnova postavili stanový tábor se vším všudy – stany, tee-pee, polní kuchyně, jídelny…a tábořili jsme. Příchozí se mohli podívat, jak to na takovém táboře chodí, vyzkoušeli si různé disciplíny od lanových aktivit po střelbu ze vzduchovky, ochutnali tajemství našeho polního vaření (guláš i bramboračka – jedna báseň)…za splnění disciplín si odnesli placku k výročí, případně si mohli zakoupit další výroční předměty – šátek, nášivku, odznak či samolepku…

Na stadionu

Rekord v živých obrazcích se povedl! Různé generace skautů a skautek od těch nejmenších se sešly a společně vytvořily tři obrazce, které naše středisko budou ještě dlouho reprezentovat. Na prvním obrazci stáli účastníci podle věkových skupin, dokonce byla zastoupena skupina 90 let a výše! Na dalším obrazci jsme vytvořili letokruh či spirálu a v posledním jsme vytvořili živou stovku. Vše bylo snímáno dronem, tudíž vznikly krásné fotky, které naše zážitky udrží ještě dlouho v paměti.

V letním kině.

A potom už večer jedna velká párty…Turnovská Big Band zdejší ZUŠ, přes 120 upečených a následně snědených pizz, chutný stovkový dortík, tanec, zábava a nakonec i repríza původního skautského turnovského filmu Skauťáci. Kolem půlnoci celý den zakončilo světelné vystoupení Chobotnic ze 3. dívčího oddílu a potom společné vytvoření skautské lilie ze svíček. Bude na co vzpoomínat!

Oldskauti na Ostrově

Na Ostrově se sešli oldskauti a oldskautky…

Výstavě v muzeu

V Kamenářském domě u Muzea Českého ráje v Turnově proběhla v sobotu 28. května vernisáž výstavy o turnovském skautování. Je možné zhlédnout různé historické materiály, zároveň je kladen důraz na současné skautování…výstava potrvá celé letní prázdniny…

Výstavě na radnici

Vernisáž výstavy proběhla již v týdnu před hlavními oslavami, společně jsme si užili spoustu fotek a vyprávění ze světového jamboree v Japonku 2015.

Komentáře nejsou povoleny.