Historický film zhlédlo ke 100 diváků!

Téměř stovka návštěvníků přišla ve středu 18.5.2016 do sálu ZUŠ, aby zde v pozdní odpolední čas zhlédla dobový skautský film. Na starých záběrech z roku 1934 byla zachycena stará tvář Turnova, soutěžní disciplíny, ukázkový tábor i slavnostní pochod městem. Následovaly pohledy na chlapecký a dívčí tábor z téhož roku a promítání bylo zakončeno scénami z oldskautské vycházky na Muchov.

Vlastnímu promítání předcházelo přivítání starosty města Turnov, který upozornil na dlouhou skautskou historii a současný stav získávání dobrovolných příspěvků pro koupi skautského ostrova. Vítány jsou i minimální příspěvky z kapesného malých světlušek a vlčat!

Půlhodinová projekce proběhla za zdařilé hudební improvizace Martina Hyblera. V jednom okamžiku bylo slyšet opakující se motiv písně „Tamboři bubnují“, posléze jsme zaslechli pochod oldskautů (vulgo „Mladý život“).

Krásný hudební doprovod, filmové záběry z dob našich babiček a prababiček i společné vzpomínky na svá skautská léta – to vše doprovázelo tuto první akci ze série „100 let turnovského skautingu“…

Komentáře nejsou povoleny.