Betlémské světlo letos už po šestnácté

Betlémské světlo, symbol přátelství a míru, i letos rozdávaly skautky z turnovského střediska. Na náměstí Českého ráje bylo v neděli 23. prosince na už tradiční akci opět o něco více lidí než v letech předchozích. Rozdíl byl také v tom, odkud Betlémské světlo letos přicestovalo. Vídeň v tomto roce nahradil Linec, kde celá tradice vznikla. 

Další tradicí spojenou s rozdáváním Betlémského světla na turnovském náměstí je také vystoupení skautského sboru pod vedením Šárky Maškové. Pro sbor to bylo letos už čtvrté vystoupení, předtím si společně s ním mohli zazpívat návštěvníci kostela Sv. Václava na Bukovině, hradní kaple sv. Jana Nepomuckého na Hradě Valdštejně a kapličky sv. Václava v Ohrazenicích.

 Zapomenout nesmíme ani na živý betlém a předání výtěžku z dobročinné sbírky Pro dobrou věc, už stálé součásti skautských Vánoc v Turnově. Ve sbírce se letos díky stánku Pro dobrou věc na turnovských vánočních trzích a příspěvkům na transparentním účtu vybralo téměř 95 tisíc korun. Vybrané peníze poputují ke třem chlapcům: Lukášovi, Samovi a Vítkovi. Ti vybrané finance využijí na ozdravný pobyt, rehabilitační kočárek a studijní pomůcky. Tady patří poděkování všem podporovatelům a organizátorům, dobrá věc se znovu podařila.

Video a fotografie z letošního Betlémského světla najdete na webu Turnovsko v akci.

Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na setkávání v roce 2019!

Komentáře nejsou povoleny.