Betlémské světlo zazářilo i v Turnově

Jako každý rok přivezli skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. Lidé si jej mohli převzít od soboty 18. prosince, kdy ho skauti rozváželi do všech koutů ČR. Skauti tak nabízejí  něco, co ostatní potěší a mohou to předat dalším lidem.

Pro skauty je Betlémské světlo symbolem míru a přátelství. Plamen k nám tradičně putuje z Betléma, ve Vídni ho rakouští skauti předali 11. prosince skautským delegacím z celé Evropy – za Čechy ho přebrali skauti z Brna. V pátek 17. prosince světlo v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha převzal arcibiskup Dominik Duka a další významné osobnosti. Den na to – v sobotu 18. prosince – skauti Betlémské světlo rozvezli prostřednictvím vlaků po celé republice, aby se dostalo do co nejvíce domácností.

V Turnově si Betlémské světlo vyzvedli ve čtvrtek 23. prosince na turnovském náměstí všichni příchozí, a to nejenom z řad skautů. Tradice Betlémského světla se v Turnově a jeho okolí rozšířila, lidé se svíčkami přicházejí, zároveň si se skautským sborečkem zazpívají koledy z celého světa. Sbor Střediska Štika Turnov připravuje každoročně vánoční zpívání, tentokrát sboreček vystoupil nově pod taktovkou Martiny Černé – Vdolka. A představení se povedlo. Betlémské světýlko a naše středisko odstartovalo vánoční svátky.

Komentáře nejsou povoleny.