Celostátní kolo Svojsíkova závodu

Celostátní kolo Svojsíkova závodu se konalo o posledním zářijovém víkendu, to jest 23. 9. – 25. 9. 2011 v Mladé Boleslavi. Za Turnov se do Mladé Boleslavi vypravila družina Medvědů ze 4. chlapeckého oddílu a družina Hlodavců z 3. dívčího oddílu.

Z Turnova jsme odjížděli natěšení, protože jsme nevěděli, co nás čeká. Ale rozhodně jsme tušili, že to bude stát za to! A stálo. V pátek večer jsme byli uvedeni do příběhu, tím byl příběh Bratrstva neohrožených – příběh o přátelství na život a na smrt.

Ještě téhož večera jsme získali tajnou depeši a vybrali jsme si zajatce, který s námi bude po celou dobu závodu. A boj mohl začít!

Závodit se začalo už v pátek, navštívili jsme první moduly Závodu – Hvězdárnu a Ztracené pojistky. Obzvlášť Ztracené pojistky, v překladu orientační běh ve tmě, nás velmi oslovily. Druhý den závod pokračoval již od brzkých hodin – od 6:30. Během dne jsme navštívili spoustu stanovišť – např. Polní lazaret (zdravověda), Ztroskotané letadlo (chůze po lanách), Temný les a rozkvetlá louka, Stopovaná, Vysílačka, Minové pole, Vodní překážka, brány a další..

Po samotném závodě nás čekala ještě bojová hra a následný přesun do tábořiště, kde jsme se navečeřeli a únavou hned usnuli (bohužel nám nevyšel Párty stan :)).

V neděli jsme už pouze kreslili upomínkové hrníčky, běhali orientační běh, balili stany a tak.  A samozřejmě se vyhlašovaly výsledky. Hlodavci se umístili na krásném šestém místě a Medvědi na místě pátém. Pak už jsme na hlavy nasadili Škoda kloboučky a vyrazili na vlak, který nás odvezl do Turnova.

Komentáře nejsou povoleny.