Celostředisková hra sv. Jiří tentokrát ve znamení 750 let Turnova

Po dvouleté pauze vynucené pandemií mohli v sobotu 23. dubna turnovští skauti ze střediska Štika znovu společně oslavit svátek svého patrona svatého Jiří. Tradičně se tak v žehrovských lesích u Skokov odehrála velkolepá celostředisková hra, tentokrát spojená s oslavami 750 let města Turnova. 

Hráči všech věkových kategorií se vžili do rolí středověkých panovníků nebo šlechticů a na stanovištích “bojiště”, “konšelé” nebo “řemesla” prověřili svou hbitost i důvtip a usilovali o vybudování co možná největšího a nejbohatšího města v srdci Českého ráje a jeho okolí. 

V podvečer se pak hráči a organizátoři společně s dalšími členy a přáteli turnovského střediska setkali na louce u Skokov, kde došlo k zažehnutí slavnostního ohně. U něj vedoucí střediska Stanislav Šéfr – Standa přivítal téměř dvě stovky přítomných, vyhlásil výsledky svatojiřské hry i tradiční podzimní hry Vyzvědač, která proběhla v turnovských ulicích. 

Vedení střediska při té příležitosti také za dlouhodobou službu ocenilo dnes už bývalou hospodářku střediska Kateřinu Zajgerovou – Chamču, která tuto pozici zastávala po dobu bezmála dvaceti let.

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.