24 hodinový maraton čtení skautkých knih

Tak a je to za námi. Už v klidu všichni zúčastnění spí či odpočívají po náročném čtení skautských knih. Takovouto akci na Den sesterství, kdy slavíme narození zakladatelky dívčího skautingu Olave Baden-Powell, asi nikdo nečekal. Ale i přesto byla účast poměrně vysoká. Popravdě, ze začátku jsem ani nepočítala, že se akce zúčastní tolik lidí. Celých padesát tři! A to počítám jen ty, kteří četli. Samozřejmě nás podpořilo ještě více lidí, nejen Turnováci, a dokonce i veřejnost.

A jak akce probíhala? Kolem šestnácté hodiny odpoledne v sobotu 22. února jsme se sešli ve Žluté ponorce a zahájili čtení skautských knih s knihou od J. Foglara Tábor smůly. Měli jsme k dispozici dvě místnosti a podle toho jsme se také zařídili – v jedné se četlo a relaxovala s rukodělkami a v druhé se hrály hry. Během noci jsme stihli přečíst celou knížku od E.T.Setona Dva divoši, a k ránu jsme přešli na knížku od M. Svojšeho – Tři orlí pera.
Nakonec nás ve Žluté ponorce přespávalo 16, ale i během noci nás někteří přišli podpořit svým čtením.

Ráno jsme na náměstí připravili ozvučení a postavili altánek, do kterého se z Ponorky zástup lidí přesunul – četlo se i za pochodu. Kdo si pamatuje, jaké bylo v sobotu počasí, jistě mi dá za pravdu, že byla zima zimoucí. Připravili jsme si horký čaj a snažili se zahřát, jak to šlo. Naštěstí čtení na náměstí poměrně rychle ubíhalo.

Oslovilo nás i několik lidí z veřejnosti, které naše akce zaujala. A dokonce nám tam jeden hodný pan přišel přečíst pár listů z knížky Záhada hlavolamu, která se četla po celou dobu, co jsme byli na náměstí.

Na radnici odbila 16h. Konečně! Byla to fuška, ale stálo to za to. Za sebe musím říct, že se mi akce velice líbila, protože se splnil můj tajný cíl – především stmelit dívčí oddíly. A za to holkám mockrát děkuji, nebýt nich, nic by se nekonalo. Vytvořil se nám tam takový sehraný „realizační tým“, který se nebál mi s čímkoli pomoci.

A teď pár čísel na závěr: Četlo 53 lidí. Po celou dobu 24 hodin se zúčastnilo 12 holek. Přečetli jsme dohromady 4 knížky – 782 stránek.

Komentáře nejsou povoleny.