Že jsem skautka?!

Oslavy Dne sesterství probíhají ve středu 22. února od půlnoci do půlnoci a potom v pátek 24. února od 16.00 do 16.30 na Ostrově.

Letošní oslavy Dne sesterství, které připadají na středu 22. února, proběhnou v Turnově netradičně. Po minulých ročnících, které jsme společně prožily zimním sportováním, proběhnou letos oslavy dívčího skautování na Turnovsku v běžném denním životě.

Již v těchto dnech si skautky vyrábějí „cestovní lístky“, se kterými v den oslavy vyrazí do školy, do práce, prostě na všechna možná místa. Společně s lístkem nezapomenou na něco ryze skautského – a to především na trička, šátky, placky a další doplňky.

V Turnově je registrováno na 180 dívek a samozřejmě ne všechny se dobře znají. A právě díky této hře budou mít možnost potkat co nejvíce skautek.

A jak hra bude probíhat v praxi? Potkám skautku, vyměním si s ní lístek, ona mi dá svůj, na nový lístek se podepíši a zase ho budu měnit dál…měnit, měnit, měnit až do doby, než přijde půlnoc a hra skončí.

V ruce každé skautky zůstane přezdívkou a číslem oddílu podepsaný cizí lístek a napjatě bude čekat na páteční „mraveniště“ na skautské základně – Ostrově.

Tam se všechny sejdeme a nejenom že se pokusíme najít ten náš původní lístek, ale zároveň se skautskou levicí pozdravíme se všemi, které máme na své lístku podepsané.

Tak vzhůru do oslav!

Komentáře nejsou povoleny.