Kapka 2010 – společně proti leukémii

O víkendu 11. – 12. června se uskutečnil v Turnově již 3. ročník humanitární sbírky KAPKA, které se účastní roveři a rangers v celé České republice. Turnovští skauti vybrali částku 6479 Kč.

KAPKA je projekt jedinečný tím, že se snaží oslovit širokou veřejnost a vysvětlit důležitost dobrovolníků pro darování kostní dřeně. Zatímco samotnou transplantaci platí zdravotní pojišťovny, vyhledání vhodného dárce – a s tím spojené vytvoření registru potenciálních dárců kostní dřeně – je hrazeno pouze prostředky, které se podaří Nadaci získat od dárců a sponzorů. Cílem KAPKY je oslovení lidí, kteří jsou ochotni se zapsat do Registru dárců kostní dřeně a zároveň získání finančních prostředků na jeho existenci.

Na Turnovsku byli skauti na benzinových pumpách Benzina na Valdštejnsku a Shell v Příšovicích. Děkujeme těmto čerpacím stanicím, že se do sbírky zapojily.

Letošní Kapky se zúčastnili AK-47, Bubla, Čeryk, Hurvajz, Jíťa, Káťa, Léra, Lišák, Lůca, Makina, Pavla, Růža, Termix a Vdolek za skromného pořádání Focmanem s pomocí Pavly.

www.skaut.cz/kapka

Komentáře nejsou povoleny.