Kuře se proběhlo v jarních turnovských ulicích…

Turnovští skauti jsou plni jarní energie a s tou se i v letošním roce vrhli do organizování sbírky Pomozte dětem v turnovských ulicích, která se uskutečnila 29. a 30. března v turnovských ulicích.

„Sbírky, kterou pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti a která je medializovaná Českou televizí, se účastníme každým rokem,“ vysvětluje jedna z organizotárek akce Pavla Emmerlingová. Děti nejprve na schůzkách vyrobily kuřátka z různých materiálů – někdy z vajíček a vaty, jindy papírové kuřátko na špejli nebo třeba voňavé perníčky ve tvaru kuřátka. Lidé potom přispívali finančním obnosem a kuřátko si odnesli domů.

Pavla Emmerlingová vysvětluje, že sbírka není přínosem jen pro obdarované, ale také pro ty zúčastněné: „Snažíme se, aby děti pochopily, že ne všichni mají život podobný tomu jejich, že někteří potřebují pomoci. A právě v téhle sbírce uplatní řadu dovedností – nejprve něco vyrobí, potom se ve městě snaží lidem vysvětlit, proč přispět a na co. A to, že někomu pomohly, si ponesou s sebou do života.“ Pro ty nějmenší byl k vidění také maskot – velikánské žluté kuře, které mnozí znají z televizního vysílání…

 A kolik se vybralo? Letos bylo Kuře opravdu bohaté a vybralo 13 695 Kč! Gratulujeme!

Komentáře nejsou povoleny.