MEETRO – Krajské setkání R&R – 5. 7. 10. 2012

Cesta na ubytování nebyla vůbec jednoduchá, protože jsme se museli potýkat s překážkami, jako byla šifra na nádraží, flash disk s dalšími instrukcemi, GPS navigace s uloženým cílem naší cesty, tedy rekreačním střediskem ARA Malá Skála.

Následovalo zahájení včetně šampaňského a ohňostroje. Potom probíhala večerní hra na rozdělení programů pro následující den a mohlo se jít vesele spát.

Probudili jsme se do mlhavého rána, které nás přesto neodradilo od tématicky laděné rozcvičky, ve které jsme si zahráli jak jinak, než na metro.

Po dobré snídani začaly programy jako roverské hry, branball, lakros, orientační běh, rukodělky, krajská výměna zkušeností a různé další až do večera, kdy proběhl volný večer s čajovnou, zpíváním u kytary, doděláváním placek oblíbeným plackovačem nebo jen hraní deskovek a povídání si s ostatními.

„Už jsem si liboval, jak je to pěknej a pohodovej večer, jak si potom pěkně zalezu do spacáku a budu spát. Bylo to přesně tak do chvíle, než přiběhl Sova a začal ječet jako šílenec, že prej v metru hoří, a pohodička byla v tahu…“ pronesl jeden účastník bezprostředně po zpestřovací aktivitě, která spočívala v uhašení tří ohňů a nalezení zraněných cestujících rozličných jmen, kteří ve zmatku prchli bůhví kam. Areálem se potom ozývalo volání různých jmen. Mezi pohřešované patřil například Krum Páč, Lapala Podechu, Bill Board nebo Ariel Peregini.

Nedělní rozcvička probíhala ve znamení jógy a naučili jsme se rituál „Vítání slunce“. Potom, co se všichni posilnili vánočkou, započala stavba metra. Práci zbrzďoval déšť, který nás vytrvale smáčel, dělal z hlíny bláto a ze suchých věcí věci mokré.

Přes všechny strasti se akce, vydařila. Myslím, že organizační tým to stálo hodně práce, která však nebyla marná a věřím, že alespoň tři čtvrtiny účastníků z celkového počtu sedmdesáti se na dalším setkání, jež se koná za rok a půl, opět shledá.

Komentáře nejsou povoleny.