Mikulášská na stříbrném plátně

Jak už tradiční akci pojmout trochu netradičně nám na letošní mikulášské předvedli její pořadatelé, 2. dívčí a 4. chlapecký oddíl. Namísto hraní scének na pódium nastoupily družiny v rolích filmových režisérů, scenáristů, kameramanů i střihačů. Více popisuje Maky z 1. dívčího oddílu.

Každý rok se scházíme a prožíváme společně Mikuláše. Letos jsem měli nezvyklé pojetí formou promítání videí natočených na družinových schůzkách a akcích. Každé video mohlo soutěžit v kategorii “nejlepší kostým/kulisy”, “nejlepší herecký výkon” a “nejlepší film”. 

I v tomto roce se celá akce konala v Mašovské sokolovně. Ta byla vyzdobena plakáty z filmů. Organizátoři si na sebe oblékli – jak se na správný galavečer sluší – kvádra nebo smokingy a společenské šaty. V sále byla taktéž spousta společensky oblečených skautů i skautek a také několik filmových postav – od Spidermana přes Leiu (Hvězdné války) až po barové trio z filmu Vrchní, prchni. V průběhu odpoledne se promítala videa, vyhlásila se celostředisková hra Vyzvědač, hrály se hry a na závěr přišel i Mikuláš s čerty a andělem. Vítězové filmových kategoríí si pak domů kromě něčeho dobrého na zub odnesli i sošku „zlatého Mikuláše“.

Fotky už brzy!

Komentáře nejsou povoleny.