Mrazivý Chilkoot

V pátek 10. února se pět odvážných Chobotnic vydalo do Lomnice nad Popelkou s cílem prožít závod Chilkoot a odvézt si spoustu zážitků.

Přespaly jsme v Orlovně a díky večerním hrám jsme se seznámily se skauty a skautkami z celého okresu. Na sobotní prezenci dvojic se sešlo pouze 8 soutěžních hlídek. Počasí přálo – sice mráz kousal, ale sluníčko svítilo, takže soutěžní dvojice – Včelka a Tygřík – a trojice – Boule, Kanec a Mazlik – si závod užily a v různých disciplínách od zdravovědy, orientace, po balení zásob apod. prokázaly dobré schopnosti a spolupráci.

I přes bloudění Včelky a Tygříka:), které se na každé křižovatce modlily za to, aby zvolily správný směr, závod dokončily všechny hlídky, naše trojice se dokonce umístila na krásném 2. místě.

A co si holky ze závodu kromě nových přátel odnášejí? Co se jim nejvíce líbilo? Včelka a Tygřík: “Zjistily jsme, že důležité není zúčastnit se, ale dojít do cíle!” A Boule, Mazlik a Kanec vzpomínají na tajnou pomocnici Limetku, členku semilských skautů, která se svou parťačkou startovala před naší hlídkou: “Nejvíce nám pomohla Limetka, ani o tom neví. Měla jiný vzorek bot než ostatní, tak jsme cestu do cíle hledaly podle jejích stop.” Podotýkám, že všechny soutěžní hlídky měly mapu:)

Závod se i přes malou účast hlídek vydařil! Takže zase za rok a ve větším počtu?

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.