Pro dobrou věc 2019

Chcete v adventním čase plném shonu kromě příprav na Vánoce také pomoci? Stánek „Pro dobrou věc“ bude opět na turnovských vánočních trzích v pátek 6. a v sobotu 7. prosince. Koupí některého z rukodělných výrobků příspějete na dobrou věc. A komu poputuje letošní výtěžek ze sbírky? 

„Letos chceme s Vaší pomocí podpořit dvojici potřebných,“ říká organizátor za turnovské středisko Dominik Adam, „pomoci můžete jak zakoupením nějakého výrobku v našem stánku na vánočních trzích, tak stejně jako loni na přispěním na transparentní účet Pro dobrou věc.“ 

Prvním je Vladimír Stuchlík. Vladimír je předškolák, který v září nastoupí do první třídy a chtěl by se stát členem našeho skautského střediska. Žije sám s maminkou, která má sama pár zdravotních potíží, což jejich výdaje značně zatěžuje. Vladík nemá úplně šťastné dětství. Proto bychom rádi Vladíkovi pořídili věci do školy a vybavení na naše akce – spacák, karimatku, batoh, boty, bundu a zaplatili za něj členské příspěvky. 

Druhou je Veronika Sehnalová, členka našeho střediska. „Ahoj jmenuji se Veronika Sehnalová a je mi 20 let. Před půl rokem jsem se ráno probudila s bolestí nohou a nemohla jsem se postavit. Po převozu do nemocnice a nespočtu vyšetření mně zjistili zánět v míše a autoimunitní onemocnění, které mi zničilo nervy v dolních končetinách. Od té doby jsem na vozíku a není jisté, zda budu chodit bez kompenzačních pomůcek. Přes to všechno nic nevzdávám, snažím se myslet pozitivně a usilovně pracuji na tom, aby vše jednou bylo zase jako dřív. Případné finanční prostředky bychom rádi využili na alespoň částečnou přestavbu mého pokoje na bezbariérový. Všem mockrát děkuji a pomoci si nesmírně vážím.“ 

“Verča sice není mladší osmnácti let, což byl jeden z prvních požadavků sbírky, ale jelikož je členkou našeho skautského střediska Štika Turnov, tak jsme se rozhodli ji i přesto podpořit,“ doplňuje Dominik Adam. 

Chcete pomoci? Tak neváhejte dorazit na stánek „Pro dobrou věc“ na turnovských vánočních trzích a podpořte potřebné koupí nějakého výrobku. Přispět můžete stejně jako loňský rok také na transparentní účet 2001534556/2010. Informace o podporovaných získáte na stránce „Pro dobrou věc“ na sociální síti Facebook. Děkujeme, že podpoříte dobrou věc!

Komentáře nejsou povoleny.