Proběhl první víkend RK Malý strom v Jilemnici

O víkendu 16.-18. února se uskutečnil Rádcovský kurz Malý Strom 2018!

Na víkend v Jilemnici přijelo 25 účastníků, aby poznali ostatní skauty ze střediska a zároveň se něco naučili v oblasti rádcování. A protože nejlépe poznáš druhého člověka v těžkých chvílích, prvním úkolem účastníků bylo splnit několik nelehkých úkolů v centru města – zádrhel byl pro některé už v nalezení se na mapě 🙂 Naštěstí se nikdo neztratil a vcelku se i dařilo plnit postupně zadávané a často bláznivé úkoly.

Sobotní dopoledne se neslo ve vzdělávacím duchu ohledně zdravovědy, kdy si každý zkusil resuscitovat a namaskovat lehčí zranění určené pro vlčata světlušky, aby pak na schůzce mohl zkušenosti předávat i prakticky. Druhý blok se zabýval správným plánováním schůzky. Vzhledem k tomu, že hlavním úkolem všech účastníků je naplánovat a vést schůzku u sebe v oddíle, všechny programy směřují k tomuto úkolu a k věcem, které se hodí především pro chod a vedení družiny.

Po náročném dopoledni následoval výlet po okolí. Sice nebylo moc sněhu, ale v některých místech stačil na to, aby se bobovalo, závodilo, rozdělával oheň na sněhu křesadlem a všichni náležitě promrzli, jak se sluší a patří na únor. Po dobu výletu skupinky účastníků sbírali herní mince, které pak byly využity při večerní hře. Při té každý vysílal ze svého týmu na úkol neznámé podoby své hráče, aby se utkali v soubojích s názvy jako třeba: „Sušení kůží“, „Rozdýchávání před dýmkou míru“ či „Odpočinek po boji“ apod.  Nutno podotknout, že všechny skupiny a její vybraní členové do jednotlivých úkolů se velmi snažili a celá hra byla nejen velkou podívanou, ale zároveň chvílemi nezadržitelných výbuchů smíchu a výkřiků podpory pro své hráče.

Tématem celého víkendu samozřejmě byl příběh malého indiána Malého stromu, a tak se toto téma lehce dotklo i večerní zábavné hry. Nedělní ráno, kromě uklízení, bylo věnováno zpětné vazbě. Ještě jsme si před odjezdem dali indiánský běh při přesunu z nádražní budovy na autobusák a pak při všech přestupech, které mezi Jilemnicí a Turnovem jsou – a už jsme se mohli vyčerpaně, ale šťastně loučit v Turnově. Už teď je jasné, že druhý víkend, bude také nezapomenutelný. (A snad se nám povede jít spát včas, přehrát a přezpívat všechny písničky a probrat vše, co se nestihlo probrat na tomto víkendu – vypadá to, že budeme muset zastavit čas 🙂 ).

Napsala: Káňa (Marie Jiřičková)

Komentáře nejsou povoleny.