Rádcovký kurz Malý strom na Hluboké!

Únava! Pot! Vyčerpání! Radost ze hry! Emoce! Vztahy?

Přesně takový byl druhý rádcovský víkend na Hluboké, který se konal ve dnech 13. – 15. dubna.

Víkend začal na nešťastný pátek 13., však naštěstí žádnému frekventantovi nepřeběhla černá kočka přes cestu, takže jsme se sešli ve velkém počtu 24 + instruktoři. Po krátké cestě vlakem jsme dojeli do Pilínkova, kde započala naše dlouhá a prudce stoupající cesta na chatu. A zážitkový program mohl začít!

Po krátké večeři a Bublově přednášce na téma Vztahy v družině začala akce! Frekventanti museli najít pomocí GPS, zachránit a donést do chaty těžce zraněnou cyklistku, farmářku a dřevorubce. V průběhu této aktivity zjistili, že jejich znalosti první pomoci nejsou velké, ale to se mělo v průběhu víkendu změnit. Všem se to nakonec povedlo, i když… 🙂

Poslední aktivity dne byly diskuze a oblézání stolu, které se stalo velmi oblíbené!

V sobotu se začalo drsně a akčně už od začátku – od rozcvičky. Následovala práce s časopisem, kde se frekventanti snažili naučit, jak používat Světýlko na družinovkách. U většiny se to povedlo. Poté proběhla hra Zámořské objevy, při které si někteří sáhli hluboko. Souboj mocností – Anglie, Nizozemí a Španělska byl napínavý, nakonec však vyhráli Angličané.

Před výborným obědem následovala přednáška Vrouba na téma První pomoc. Během dne jsme Vrouba vyslechli ještě dvakrát, kdy mluvil o drogách a pohlavním nemocech.

Na odpoledním programu bylo pár her – Gymnastky, Boj o vlajku a další. Dále nás čekalo 1. kolo družinovek – Příroda kolem nás, Můj domov a Co umím a znám. Po večeři jsme vyrazili na krátký výlet po okolí, který byl zpestřen tím, že byly vytvořeny dvojice holka, kluk a ti si spolu měli povídat, aby se lépe poznali. Možná se tu začaly objevovat zárodky budoucích vztahů :)..

V neděli se začínalo zlehka. Rozcvička byla ve spacácích, následovaly relativně klidné družinovky. Dále se vyrábělo zvučné dřevo a probíhaly simulované rozhovory s rodiči. To nejdrsnější přišlo až po obědě – hra Vrcholy. Venku pršelo, byla zima, ale přesto odhodlaní frekventanti dobývali vrcholy jako např. Mount Everest.

Víkend se velmi povedl, a proto jsme se plni zážitků, ale unaveni, mohli rozejít v neděli domů.

Komentáře nejsou povoleny.