RK Malý Strom na zahajovacím víkendu

Na první víkend rádcovského kurzu jsme se vydali do skautské klubovny v Hradci Králové. Sešli jsem se v pátek 7.2. na nádraží ČD, odkud jsme odjeli společně vlakem v hojném počtu – tedy 25 kurzistů a instruktoři, moc jsme se neznali, ale už ve vlaku jsme se začali seznamovat. Po 2,5 hodinách cesty jsme se už ocitli v klubovně, kde jsme se rozdělili do pokojů a těšili se na nadcházející program.

Navečeřeli jsme se, poslechli pár instruktáží a začalo několik seznamovacích her, kde v jedné jsme dokonce použili i toaletní papír. Poté nastalo rozdělení do týmů a velká zahajovací hra. Dostali jsme úkoly a papír s morseovkou, kde bylo napsané, kam se máme dostat. Běhali jsme po krásném večerním Hradci, všichni – až na jeden tým – jsme svůj cíl našli a společně se odebrali k fontáně, kde byly zapálené svíčky. Každý si našel tu svou a poslechli jsme si vyprávění o Malém stromu, proč se kurzy jmenují právě takto. V klubovnách jsme po návratu dostali Cestu Malého stromu, kde jsou obsaženy úkoly, abychom se mohli stát novými rádci.

Po sedmihodinovém spánku, rozcvičce a vydatné snídani na nás čekaly přednášky. Přednášky jsme měli od Standy, Bubly a od Janiny, které byly směřovány např. na kompetence, co je vlastně skauting, komunikace s rodiči apod. Později jsme odprezentovali náš úkol – Mé já,co nás vystihuje,co nás baví a co je náplní našeho života. Dále pro nás byly připraveny schůzky na téma „Svět kolem nás, můj kamarád a kdo jsem”. O schůzkách jsme si vyzkoušeli pozici malých dětí, více se sbližovali s kamarády s různými otázkami na tělo a u Kosáka jsme si povídali o Světě.

Konečně k večeru jsme mohli jít na brusle, nebo do bazénu, každý si prostě mohl vybrat, co mu vyhovuje. Po večeři si pro nás Skippy s Alešem připravili hry a super taneček, který jsme se všichni naučili a moc nám šel. Neděle už uběhla velmi rychle, poslechli jsme si poslední přednášky, šli ven poblbnout, před a po obědě jsme se sbalili, uklidili a čekala na nás poslední velká hra. Ta spočívala v tom, že ve skupině jsme se rozdělili do pozic, v kterých jsme zjištovali, pamatovali a zapisovali přílety a odlety letů, aby to ale nebylo tak jednoduché, při zjištování nás zastavovaly kontroly, aby nás mohly zmást při pamatování letů. Hra byla suprově vymyšlena, ostatně jako celý víkend.

Ve vlaku jsme psali zpětnou vazbu, co se nám líbilo a nelíbilo, samozřejmě, že vyhrály kladné věci a všichni už se těší na další víkend, který proběhne na chatě na Selešce.

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.