Víkend RK Malý strom na Selešce

2. víkend rádcovského kurzu se konal v termínu 11. – 13. dubna na skautské chatě Selešce v Lužických horách.

V pátek jsme odjeli vlakem do Liberce, kde jsme přestoupili na náhradní autobusovou dopravu. Poté nás čekala delší cesta na chatu. Když jsme konečně dorazili, ubytovali se a čekal na nás už připravený program. Běželi jsme do lesa, kde byla nasimulovaná nehoda. Úkolem bylo samozřejmě zachovat klid a zachránit lidi s různým poraněním jako je například tepenné krvácení, úraz hlavy… Standa celou tuto akci natáčel a zkušený záchranář Vroub na nás dohlížel. Po této akci jsme byli u ohýnku a tam jsme si zahráli hru ano-ne, otázky byly byly zajímavé, třeba jestli byl už někdo u porodu, a tak nám dospělí vyprávěli, jaké to je .

Víkend byl pořádně nabitý, a proto jsme kolem půlnoci vyrazili poslepu s držením za ruce se podívat na německou stranu.

V sobotu jsme si dali rozcvičku, snídani, zahráli hru a poslechli přednášku s tématem „bezpečnosti na akcích“. Potom jsme měli připravenou hru Dáma, zní to jednoduše, ale na tuto Dámu určitě nezapomeneme. Byli jsme rozděleni na černé a bílé a úkolem proběhnout hodně náročnou cestu s překážkami, na které jsme nechali všechnu sílu, pot a vyčerpání.

Po dobrém obědu jsme dostali 10 minut poledního klidu a šup na přednášku, při které jsme si všichni splnili bod z Cesty malého stromu. Odpoledne jsme měli srandovní, dělali jsme růži, házeli v kruhu s několika míčky najednou, zajímavým způsobem jsme si 4 lidi na sebe lehali a při poslední hře jsme si mačkali uši, abychom poznali o jakou surovinu se jednalo. Venku jsme ještě zůstali a každá skupinka zahrála 2 druhy drog, jak se projevuje závislost, reakce na drogu.

Večer jsme měli diskuzní, nejprve jsme si splnili další bod stezky a to komunikace s rodiči – opět všichni obstáli. Pak jsme diskutovali na znázorněné situaci, šlo o místu skládky, rozdělili jsme se na několik skupin, zda skládku chceme, či ne. Naše diskutování se protáhla až do pozdního večera, proto jsme hned šli spát.

Při posledním dnu víkendu jsme měli poslední názorné schůzky, poslední přednášku, šli do lesa na hru a neposlední řadě plnili jsme test z první pomoci a bezpečnosti, při kterém ale všichni neobstáli. Sbalili jsme se, uklidili, naobědvali a zahráli uplně poslední hru „skautskou poštu“, která nebyla náročná, takže byla suprová. Po hře jsme se vydali na cestu k autobusu, potom jsme přestoupili do vlaku, který nás už dovezl domů do Turnova.

Na víkendu nás bylo málo a kdo chyběl, ten o hodně přišel, protože víkend byl opravdu povedený.

Komentáře nejsou povoleny.