Jablonecká regata a účast našeho střediska…

V pátek večer proběhlo krátké vysvětlení pravidel závodu a v sobotu brzy ráno se začaly stavět plachetnice. Družina Medvědů, která byla na regatě už podruhé, přijela až v sobotu ráno a hned se přidala ke stavění lodí. Na závod dorazili skauti z Liberce, Jablonce a naše posádka z Turnova.

Po převlečení do nepromokavého se nasedlo do lodí a první rozjížďky na Jablonecké přehradě mohly začít. Naše zkušenosti ze sjíždění Jizery nám nebyly moc platné a po startovním výstřelu trvalo naší posádce pár minut dostat se přes startovní linii, ale po pár otočkách jsme se chytli a závod dojeli.

Po několika rozjížďkách a obědu se rozhodli dva Medvědi jet na lodi jménem Cihla, o které se říká, že se každý rok potopí alespoň jednou. Nás to ale neodradilo a nasedli jsme do Cihly. Začátek závodu pro nás vypadal slibně, Cihla se hned ujala vedení a blížila se k první bojce. Náhle se ovšem zvedl vítr a poslal turnovskou posádku ke dnu.

Po vytažení Cihly z vody jsme už jeli jen na pádla a sledovali druhou turnovskou posádku. Po uklizení lodí proběhlo vyhlášení. Ačkoli se Turnov neumístil na prvních pozicích, vyhrál alespoň prestižní cenu za nejlepšího eskymáka.

Počasí nám letos vyšlo a voda příjemných třináct stupňů . Celkově se závody povedly a těšíme se na další ročník.

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.