Křížem krážem republikou 2012

V sobotu 29. 10. 2012 se od půlnoci do půlnoci konala celorepubliková, tak trochu železniční akce s netradiční náplní. Jednalo se o akci Křížem krážem republikou. Letos již po páté. Smyslem akce je nasbírat co možná nejvíce bodů. Body bylo možno získat za ujeté kilometry vlakem, průjezd prémiovou stanicí, fotku s dalšími týmy, návštěvu zajímavého místa a mnohé další. Letošního ročníku se zúčastnilo 73 týmů.

To, že se koná něco mimořádného, bylo znát už v prvním vlaku. I naše dva týmy z Turnova v něm seděly v 0:12. Stejně jako nespočet dalších. Někteří spali, jiní si povídali, nebo hráli na kytaru. Byl to začátek, a ač hluboká noc, všichni byli natěšení, plní síly a očekávání. V Přerově se cesty našich dvou týmů rozdělily. Když začalo svítat, byli všichni již notně daleko od domova. Protože za opakovaně projetou trať už nebyl takový bodový zisk, snažil se každý tým projet co možná největší okruh. Stávalo se, že v některých vlacích bylo nezvykle vyprodáno, což překvapovalo zaměstnance drah zejména v místech, kde už dlouho žádného cestujícího neviděli. Soutěžní týmy se už na první pohled odlišovaly od běžných cestujících. Měly jízdní řády, plány tratí, bedlivě sledovaly vývoj dopravní situace a na okně byla vždy nalepena cedulka s názvem týmu. Jednalo se o náročnou akci, a tak již k polednímu bylo možno soutěžící poznat také podle tvrdého spánku, do kterého někteří členové upadali. Ti, co nespali, si mohli vychutnat rozmanitost české krajiny. Také bylo možné si uvědomit, jak je ta naše zemička malá. Je úžasné v jednom dni vidět ropná pole na Moravě stejně jako hrad Střekov, České středohoří i pohoří Beskyd.

K večeru, když už slunce pomalu vyklízelo svou pozici a předávalo vládu tmě, setkaly se oba naše týmy na severu Čech, aby mohly zahájit společný návrat do cílové stanice. Již během cesty si každý tým sčítal ujeté kilometry a bonusové body. Ujeli jsme 1253 km a nasbírali body za průjezdy, fotku s parní lokomotivou i průjezd úseku v nadmořské výšce více než 600 m.n.m.

Jak jsme obstáli v porovnání s ostatními ukáže až výsledková listina na oficiálním webu akce – a nyní už víme…naše posádky skončily na 13. a 33. místě!!! Dobrý výkon – bylo to náročné, ale stálo to za to.

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.