M.I.S.E. 2012 SURVIVOR

Sáhnout si na pokraj svých sil“ by mohl být trefný podtitul této akce…
A jak jsme si sáhli na dno my?

Skupiny 13 -15 letých z 1. dívčího a 4. chlapeckého oddílu se v pátek 18. května večer vydaly do krajského města na skautskou základnu Hanychov. V osm hodin proběhlo zahájení a vysvětlení pravidel.

Závod se nesl po celou dobu v duchu Survivor aneb Kdo přežije. V sobotu v šest hodin ráno začaly odbíhat první hlídky. Vyzkoušet si přežití na vlastní kůži v podobě 30 km běhu a usilovného snažení o doběhnutí do cíle za světla, v druhém případě o výhru, je velký výkon. Naštěstí skoro všechny teamy (včetně našich) do cíle za světla doběhly, ale našli se i tací, kteří přiběhli až kolem jedenácté hodině večerní. Závod byl extrémní hlavně svou délkou a terénem, ale také netradičními stanovišti, které byly jak ve vodě, tak ve vzduchu.

Každé 3 km byl před námi nelehký úkol a bez jeho splnění jsme se nemohli posunout dál, nebo nedostali žádné body do finálních výsledků. Vylézt co nejrychleji dvacet metrů na strom pro kokosy, plazit se v bahně, kde každý dotyk s provázkem může ohrozit celé vaše družstvo, sbírání částí puzzlí v kajacích, střílení naslepo z pušky podle navigace… To vše a ještě více jsme při závodě museli absolvovat a věřte mi, po pár kilometrech se každému zdál závod nekonečný. Trasa byla po celou dobu celkem jednoduchá – nahoru, dolů, nahoru, dolů, nahoru, dolů a nakonec nahoru na Ještěd. Když jsme se celí vyčerpaní vrátili na základnu, čekal nás výborný guláš. (Našli se i tací, co dokázali po 9 hodinách běhu hrát ragby nebo fotbal. Nepochopitelné!)

V neděli dopoledne proběhla velká strategická hra s ručníky – jako zbraněmi – o postavení největší a nejlepší pyramidy.

K poledni bylo vyhlášeno celkové pořadí závodu všech družstev. Družina Času dost (1DO) byla druhá nejlepší z holek a 8. celkově a Panzány (1DO) byly 13. Zato Medvědi (4CHO) se umístili na skvělém 3. místě!

A co na závěr? Celý víkend byl jeden velký zážitek, kde jsme poznali spoustu nových skautů z celé České republiky, vyzkoušeli si netradiční dovednosti a hlavně si opravdu sáhli na dno svých sil! 

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.