Miquik 2012

Mikulášský seminář, či jinak přezdívaný Miquik, je setkání skautů a skautek starších 15ti let z celé ČR. Je to víkend plný zábavy a přátelství, ale i spousty nových obzorů a informací.

Z našeho střediska jsme vyrazily pouze dvě, a to autobusem v pátek večer z Turnova do Prahy na Černý Most. Odtud jsme se vydaly do klubovny na Prosek. Bohužel nám cesta Prahou zabrala trochu víc času, než jsme původně plánovaly, takže jsme do klubovny dorazily až o hodinu později. Dále jsme pokračovaly do Kulturního domu Krakov, kde nás čekal první program. Díky zpoždění jsme však stihly už jen krásný závěrečný koncert. Po návratu do klubovny jsme se začaly seznamovat s ostatními, kteří tam byli ubytovaní. Někteří byli na druhém programu, který se ten večer v rámci Miqiku konal. Šlo o vyhlášení celovečerní výtvarné soutěže, která se, jako celý Miqik, letos nesla v tématu vzorů.

V sobotu jsme musely vstát brzo ráno, abychom si stihly vyzvednout vstupenky na právnické fakultě UK, kde se také konaly následující přednášky. Ty byly rozdělěny vždy na tři hodinové části. V každé bylo zhruba 10 kratších přednášek  a my si mohly vybrat, které se zúčastníme. V pauzách mezi přednáškami jsme si mohly obejít stánky. Ty nám nabízely všemožné kurzy, akce a možnosti, jak se dále vzdělávat, či zažít zábavu.

Nám dvěma se povedlo vybrat si opravdu zajímavá témata přednášek, jako např. ,,Mezinárodní dimenze Roveringu“ či ,,Skauting v době tekuté“, s kterými jsme byly opravdu spokojené.

Po tomto programu jsme měly chvíli volna, tak jsme se odebraly povečeřet do klubovny, kde se již ostatní chystali na taneční večer. Na nás už bohužel nezbyly lístky, ale vynahradily jsme si to večerní procházkou adventní Prahou.

V neděli jsme se už jen sbalily, předaly klubovnu a vydaly se na cestu domů.

Komentáře nejsou povoleny.