Putování za úsvitem 2014

O víkendu 12. -13. září se konala letos poprvé roverská akce Cesta za úsvitem.

V 19:00 jsme měli sraz na vlakovém nádraží v Turnově, odkud jsme jeli do Semil. Poté, co jsme se navzájem zajímavě seznámili :D, jsme se vydali ve světle pouličních lamp na cestu. Kousek před začátkem kopce jsme se zastavili a Lulu s Káňou nám oznámily, že po cestě budeme plnit výzvy. Jako první jsme si měli vybrat, jestli chceme celou cestu jít: bez bot (naboso), pozadu, poslepu nebo spát večer pod širákem. Celkem hodně lidí si vybralo jít bez bot, pár lidí spaní pod širým nebem, další že půjdou pozadu a někdo i poslepu. O dalším zastavení jsme si udělali náhodně trojice a v nich si vyměnili oblečení, každý pak měl jeden kus někoho cizího. Náramky, hodinky, šátky, hodinky ani nic podobného neplatili, vyměňovat se mohlo pouze opravdové oblečení jako třeba propocená trika, mikiny, kalhoty… Také jsme si v té trojici museli vybrat jídlo jediného člověka, které jsme měli k jídlu až do úsvitu slunce. O poslední přestávce jsme dostali na vybranou: běžet, skočit žabáka po každém 5. kroku nebo nést někomu jinému jeho baťoh až do místa stanování. Postavili jsme si stany, poslali stisk přátelství a šli na pár hodin spát.

Po páté hodině jsme vstávali, dovyšlápli si kopec k rozhledně a pozorovali při čtení jednoho příběhu východ slunce. Bylo to opravdu moc hezké! :)) Potom jsme už jenom snědli čerstvě dovezené rohlíky od Mikuly, sbalili stany a rozutekli se domů.

Nevím, jaké to měli ostatní, ale bylo to poprvé, co jsem šla Kozákov pozpátku, v cizím triku, s dvěma krosnami a ještě se dělila o svojí večeři s dalšími dvěma skauty :DD

[Not a valid template]

foto Michal Matyas (Hasky), Nina Glenk (Kolouch)

Komentáře nejsou povoleny.