Řízek, chleba, řízek aneb Roverská akce 15. 4.

V sobotu časně ráno, přesněji v 7:15, se skupinka odvážlivců sešla na turnovském vlakovém nádraží, aby vyrazila za novým dobrodružstvím.

Jeli jsme ve složení Skippy, Boule, Hakiy, Káňa, Domča, Delfín a Vláďa. Kam pojedeme a co bude naším cílem, nikdo z přítomných (kromě Boule a Skippy) netušil. První překvapení přišlo ve chvíli, kdy jsme se rozdělili na dvě skupinky a každá dorazila do své startovní stanice – Vrchlabí nebo Hrabačov. Odtud byl náš cíl jasný, Žalý (1019 m. n. m.). Během naší cesty nás provázely čtyři živly a každý představoval úkol ke splnění.

Vítr – výstup na Žalý

Oheň – uvaření bublajícího buřtguláše, při kterém se obě skupiny opravdu zapotily

Voda – najít přírodní zdroj vody a uhasit v něm žízeň (úspěšná byla pouze jedna skupina)

Země – zasazení pažitky do květináče

Kolem druhé hodiny se obě skupiny šťastně sešly na vrcholu a nechyběla vrcholová odměna – skvělé perníkové lilie. Poté jsme navštívili rozhlednu Žalý, spočítali schody (je jich 90) a rozhlédli se do dáli, avšak viditelnost nebyla nijak ohromující. Samozřejmě jsme vše zdokumentovali a pak nás čekala cesta nazpátek, opět jiná. Vlak v Horní Branné jsme stihli s tříminutovou rezervou a následně už jsme odpočívali ve vlaku.
Doufám, že to nebude trvat dlouho a uskuteční se nějaká další akce nadšených roverů a snad se nás sejde ještě o něco víc.

Komentáře nejsou povoleny.