Skautský Ježíšek naděloval v dětském domově

Ten nápad se zrodil při vymýšlení programu na letní skautský tábor. A nebyl to nápad ledajaký. „V táborové hře vždy jednotlivé týmy chtějí vyhrát, bojují,“ prozradila Kateřina Bradáčová, v jejíž hlavě se myšlenka zrodila,“ tak jsem si řekla, proč by týmy nemohly bojovat za něco smysluplného, nejenom kvůli samotnému vítězství?“

Na začátku celotáborové hry si týmy vybraly, za koho či za co budou bojovat. Možnosti byly různé – za kus pralesa, za léky pro děti do Afriky, za adopci zvířete v ZOO Liberec, ale také za dárky pro děti z dětského domova. A právě tým bojující za dětský domov zvítězil a dárky tak putovaly do Dětského domova v Semilech.

O posledním předvánočním víkendu se 3. dívčí oddíl – Chobotnice vypravil za dětmi předat dárek. Skautky strávily s dětmi příjemné dopoledne. „Společně jsme zpívali s kytarou, děti z domova pro nás připravily občerstvení – vánoční cukroví, které samy pekly,“ popisuje návštěvu vedoucí oddílu Pavla Emmerlingová a dodává: „Atmosféra byla opravdu pěkná. Ačkoli jsme tam strávily pouze dvě hodiny, děti ve svém bezprostředním chování navázaly kontakt, předaly si adresy na dopisování.“

A dárek? „Přejeme vám hezké Vánoce a snad vám dárek udělá radost,“ popřála desetiletá Petra Horáková z táborového vítězného týmu, která dárek předávala, „děti byly šťastné, každý si něco vzal.“ V balíčku se ukrývaly puzzle a různé deskové hry.

Chobotnice nezůstávají jen u dárku pro Dětský domov v Semilech, již 5 let posílají peníze dívce Jennifer v rámci programu Adopce na dálku.

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.