Sto let republiky v ulicích Turnova

Osm dní před stoletým výročím vzniku Československa čekala turnovské skauty hra právě s tématikou sta let republiky. V ulicích Turnova se celkem na dvanácti stanovištích hráči dozvěděli něco o historii města, ale zkusili si i předávání tajné depeše, plavbu po Jizeře nebo ošetření zraněného.

Na startu hry, kterým byla skautská základna Ostrov, se nakonec sešlo 17 družin. Ty se pak vydaly do centra Turnova a blízkého okolí, kde na všechny čekalo dvanáct stanovišť. Hra tak účastníky zavedla například do turnovské synagogy, na vojenský hřbitov, do pasáže u radnice nebo k bývalým kasárnám.

Hráči si na vlastní kůži mohli vyzkoušet, jak se asi cítil Vladimír Krajina, když v Turnově jako odbojář šifroval zprávy z Londýna, nebo se mohli vžít do role spoluautorů Charty 77, za kterou mluvil turnovský rodák a filosof Jan Patočka. Na každém stanovišti tak na účastníky nečekala nejenom různá aktivita, ale i různé období českých dějin.

Po projití všech stanovišť se všichni vrátili zpět na místo startu, kde je čekalo občerstvení a také odměna v podobě nášivek za úspěšné splnění všech etap hry. Po setmění pak mohli všichni sledovat hřeb večera, ohňostroj na Jizeře doprovázený českou hymnou.

Veliké díky patří všem účastníkům, ale především pořadatelům a všem partnerům, díky kterým se mohla středisková hra uskutečnit.   

Více fotek zde: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/16jcor5MQxggx2bxRHxaN6kMpF_RQFG2-

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.