sv.Jiří 2016 – byl kulatý – 100 let př.n.l.

Letošní oslavy sv.Jiří, patrona skautů a skautek se nesly v duchu závěru trilogie řeckých her. Letošní ročník měl název 100 let před naším letopočtem. Nebyl to název ledajaký, připomínal nám, že i naše středisko slaví letos 100 let od svého založení. A tak se i při hře točilo kolem kulatého a stoletého.

Jako předchozí dva roky se spolu utkali zástupci Korinthu (modří), Théb (žlutí) a Sparty (červení). Svedli spolu lítý několikahodinový boj zakončený společnou bitvou na louce ve Skokovech. A jaká hra byla? Prohlédněte si fotogalerii! Hráli jsme kuličky na několik způsobů, luštili zprávu ze 100 písmen, běhali a skákali 100m/cm, bojovali o 100 peněz… Letos si nakonec nejlépe vedli z Théb (306 bodů), druzí skončili z Korinthu (239 bodů) a na třetím místě Sparta (197 bodů).

Na závěr jsme se převlékli do krojů, zapálili oheň sv.Jiří. Z Turnova se k nám připojili i starší kmene z OS a Jerry (předseda našeho kraje). Při ohni bylo uděleno několik vyznamenání (Podkovák, Dita a Chamča – Medile díků, Standa – bronzová Medaile sv.Jiří a Sása – zlatá Medaile sv.Jiří), vyhlásili jsme výsledky hry a po krásném dnu jsme za lehkého deště odspěchali k autobusu do Turnova.

Díky za krásný den!

Komentáře nejsou povoleny.