Svojsíkův závod aneb za svatým grálem

Okresní kolo Svojsíkova závodu se uskutečnilo ve dnech 13. – 14. května v malebném městě jménem Jilemnice. Účastníci se sjeli z celého okresu Semily, ale jak už začíná býti zvykem, turnovských skautů bylo nejvíce.

Celým závodem nás doprovázel statečný dr. Indian Jones se svým věrným bičem. V pátek večer jsme jsme se stali svědky krádeže svatého grálu. Grál odcizili Indimu nacisti a my jsme se měli pokusit ho získat zpět, protože v rukou nacistů by byl grál značně nebezpečný.

Druhý den započal samotný Svojsíkův závod. Od Indiho jsme dostali GPS souřadnice a naše putování za záchranou grálu a zaroveň za postupem na krajské kolo Svojsíkova závodu mohlo začít. Na trase jsme plnili různé úkolu typu: byrokracie, Indiho znalosti, nástrahy z minulosti, historie, přenášení křehkého nákladu a podobné. Jelikož je Indian Jones velmi všímavý, tak i my jsme museli býti všímavý a po cestě si všímat zvláštních věcí. Naše poznatky jsme využili v poslední disciplíně jménem Křížový výslech.

Grál jsme úspěšně zachránili před nacisty, za což nám Indi velmi poděkoval. Po dobrém guláši, sbalení a sečtení bodů nastalo vyhlášení výsledků závodu. Na krajské kolo postupuje družina Medvědů ze 4. chlapeckého oddílu, Hlodavců ze 3. dívčího oddílu a Myšek z 2. dívčího oddílu.

Komentáře nejsou povoleny.