Velký dobrodružný – tábor Chobotnic 2016 (Farská louka)

Letošní tábor Chobotnic se konal od 2. do 16. července v překrásné přírodě Jizerských hor na Farské louce.

Byl plný dobrodružství a pro každou Chobotnici nezapomenutelný. Vše začalo stromem na kolejích, pokračovalo 2 nočními přepady spřátelených chlapeckých oddílů a skončilo evakuací celého tábora, ale každou krizovou situaci jsme zvládly s přehledem 🙂.

Táborová hra se letos nesla v duchu putování s oslíkem, který hledal ztracené postavy ze Shreka v jiných pohádkách. Děti objevily 3 prasátka u Popelky, Kocoura v botách u pirátů, Perníčka u Mimoňů a dračici v Patovi a Matovi.

V průběhu tábora jsme se vydaly na pár výletů – naše kroky směřovaly do Lázní Libverda, na Šolcův rybník a na blízký Skalní hrad. Plánovaný puťák nám překazil hlášený déšť, ale přesto jsme nebyly ochuzeny o výlet s přespáním – při evakuaci jsme strávily noc v kempu v Raspenavě.

Letos jsme do programu tábora zapojily skautskou praxi – děti si pekly hady na ohni, stavěly přístřešky na noční přespání, chodily podle GPS a poznávaly okolní přírodu se zkušeným entomologem.

Celý tábor jsme zakončily vypouštěním lampionů, kdy si každá Chobotnička něco přála, určitě aby se v září zase vrátila do skauta ;).

A na závěr bych chtěla pogratulovat Pítě, Liduš a Tygříkovi ke splnění 3 orlích per!

Komentáře nejsou povoleny.