Závod Věže a Studny

Tma. Záznam z bezpečnostní kamery ukazuje něco málo před půlnocí. Vchod gymnázia v Semilech je pokrytý stíny. Náhle se objeví tmavá postava. Zloděj. Co tu asi pohledává? Plíží se školou, až dorazí k aule. Ale tam je přece putovní totem! Cena pro vítěze v kategorii vlčat! Lupič se chvíli potýká se zámkem, ale i ten překonává. Dostává se do místnosti. Rozhlíží se. Nikde nikdo. Vezme totem a odchází stejně nenápadně jako přišel. A cena je pryč! Však zloděj je nešikovný a při odchodu zanechá na zemi papír, kde je dobře vidět jeho rukopis..

 Toto video shlédla aula plná vlčat a světlušek všech velikostí dne 28. 4. A proč tu vlastně byly? No, přece aby se mohly zúčastnit Závodu vlčat a světlušek 2012 a třeba i postoupit do krajského kola.

 Samotný závod začal v 9:00. Nejprve si však pátrací týmy prohlédly fotografie podezřelých, aby mohly pomocí indicíí, které získají v průběhu soupeření s ostatními určit, kdo je pachatel!

 Pak už mohli kluci i holky vyrazit. Na trase je čekalo velké množství disciplín – např. zdravověda, šifrování, věž, poznávání kytiček, sniper a další. Ti lepší se s tím poprali lépe, ti méně dobří měli na některých stanovištích problémy. Ale tak to zkrátka chodí :). Za každý splněný úkol dostaly pátrací týmy indícii. Vyřazovací metodou měly týmy přijít na to, že pachatel je DVOJKA!

 Po ukončení závodu byl výborný oběd – kuře s bramborovou kaší. Po jídle následovala přednáška dvou pánů policistů – nejprve o tom, jak to chodí, když má policista pejska, a pak o tom, jaké má policista vybavení – např. pouta, pistol a tak. To se líbilo hlavně klukům, protože jim pan policista dovolil dotknout se jeho samopalu.. To získalo pozornost i mnohem starších kluků ;).

 V závěru došlo na to nejnapínavější – na vyhlášení výsledků. Putovní vlajku si domů do Turnova odvezla družina Chobotnic ze 3. dívčího oddílů a totem (již nalezený) vyhrála družina Bobrů z 1. chlapeckého oddílu. Budeme jim držet palce na krajském kole!

Komentáře nejsou povoleny.