Celostátní kolo Svojsíkova závodu – Příbor 2015

V pátek 25.10. jsme se sešli (Piškot, Přemet, Jarjar, Fantomas, Netopýr, Zlenáč, Hoblik a Kraken) v 9 hodin na nádraží, abychom reprezentovali Liberecký kraj na nejznámějších českých skautských závodech. Po 7 hodinách strávených ve vlaku jsme vystoupili v Příboře, kde se závod konal. Zbytek dne uběhl v poklidu, prohlédli jsme si město, postavili stan a zúčastnili se slavnostního zahájení celé akce.

Druhý den časně ráno jsme posnídali slovanský chléb (nekrájí se, ale láme), zabalili si věci na Modul Přežití (mnoho jsme nevěděli, sbalili si pouze spacák a karimatku) a odebrali se k zahájení závodu. Dostali jsme startovní číslo, mapu a průvodku, do které se nám budou zapisovat body. Vedoucí závodu nám vysvětlili základní pravidla. Na závod jsme šli s jiným doprovodem, než s naším Škubisem. Trochu jsem se obával, kdo s námi půjde, ale mé obavy byly zahnány, když k nám přišel asi 21 letý kluk, který se choval velmi přívětivě, jmenoval se Mravenec. Autobusy jsme se rozjeli do Štamberka, kde se odehrával modul závod. Po odstartování jsme trochu zaváhali, ale hlídky, které vyběhly dřív, jsme předehnali díky Přemetovým zkratkám vyčteným z mapy. Absolvovali jsme stanoviště jako skautská historie, svět okolo nás a krizovku. Kvůli zranění jednoho našeho člena jsme museli přehodnotit trasu. Zbytek stanovišť jsme zvládli více méně bez obtíží a vydali jsme se podle instrukcí do Kopřivnice. V Kopřivnici nám dali věci, které jsme si ráno zabalili + 2 plachty a kuřecí řízky, a poslali nás na místo, kde jsme měli strávit noc. Dorazili jsme tam až za tmy a rozdělili se na 2 pracovní skupiny. První stavěla přístřešek a druhá připravovala oheň. Když přístřešek stál a Hoblik rozdělal oheň, dali jsme se do smažení kuřecích řízků a vaření rýže. Bohužel nikdo z nás neměl vodu, tak jsme uvařili rýži v čaji.

Ráno jsme posnídali chléb a sestoupili jsme zpátky do Kopřivnice, kde na nás čekaly autobusy a odvezly nás zpátky do Příbora. Po krátkém odpočinku byl pro nás připraven doprovodný program na téma (stejně jako celý závod) Slovanů. Mohli jsme si vyzkoušet slovanské meče, kuchyň, nástroje či cvičný souboj s meči polystyrenovými. Následoval Modul brány, kde jsme se každý zúčastnil dvou stanovišť. Po zpětné vazbě a chvíli volného času byla uspořádána závěrečná staroslovanská hostina. V nabídce byla spousta kaší, polívek a masa (kuřecí paličky a vepřové koleno). Po večeři nám promítali videa, která točili před závodem. Nám náš nový kamarád Mravenec, který měl za úkol likvidaci masa, ještě dával ty nejlepší kousky od kosti. Ve stanu před spaníme jsme přemítali, kolikátí se umístíme.

Hned po snídani jsme šli na nástup, kde jsme se dozvěděli, že jsme skončili na krásném 8. místě. Následovala velká závěrečná hra, která byla plná šermování s dřevěnými meči obalené izolací. Většina z nás vyhrála (nebyli jsme rozděleni podle družin). Po zabalení stanu jsme nakoupili zásoby na cestu domů a vyrazili jsme na vlakové nádraží. Ve vlaku jsme slyšeli Kosákovo povídání o železničních nehodách a udělali jsme si test na typ osobnosti. Do Turnova jsme přijeli okolo 22. hodiny, značně unavení a těšící se na spaní v měkké posteli.

Komentáře nejsou povoleny.