Náhrdelník pro královnu…

Základní kolo Závodu světlušek a vlčat 2014 se  konalo v Turnově se symbolickým rámcem „Tři mušketýři aneb náhrdelník pro královnu“. Letos se zúčastnilo 15 hlídek z turnovského střediska, z Jilemnice, Semil, Železného Brodu a Tatobit.

Při nástupu byla připravena scénka a po pár úvodních slovech vše vypuklo. Na 3 kilometrové trati se děti setkaly s komunikací, dopravními značkami, přírodou, zdravovědou, vztahu k vlasti a skautingu, orientací, logickým myšlením nebo přepulutím Jizery. Vše probíhalo podle plánu, ale závod nám znepříjemnil vydatný déšť. Na Ostrově po skončení závodu byly připraveny korálky a děti ještě měly za úkol z nasbíraných korálů na trati navléknout náhrdelník pro královnu. Konečně nastal nástup a všichni jsme se mohli dozvědět, jak to vše dopadlo. Při krátké zakončovací scénce odevzdaly děti korále a Podkovák nám sdělil výsledky.

Na krajské kolo postupují 2 holčičí hlídky a 3 chlapecké. Po nástupu byl připraven výborný oběd, po kterém se všechny hlídky rozešly na vlak, nebo domů. Pro naše středisko letos zvítězily světlušky z Turnova a my všem gratulujeme!

Výsledky si můžete prohlédnout zde.

Komentáře nejsou povoleny.