Pirátská republika Tortuga jako krajský ZVAS

V pátek 6. 6. jsme se sešly na vlakovém nádraží a odjely do Liberce, kde byl pro účastníky krajského ZVaSu připraven autobus, kterýs nás odvezl do Hrabětic. Od kapličky to byl už kousíček k chatě Sokolce. Pořádající skauti nám pomohli postavit naše stany. Na nástupu nás přivítal guvernér pirátské republiky Tortuga. Po nástupu bylo úkolem družin na 12 stanovištích získat peníze, za které si družina nakoupila kousky mapy, která je měla dovést k pokladu. Bohužel první družina truhlu s pokladem odnesla a my se  vracely s prázdnou, ale pak se truhla otevírala společně. Aby děti získaly lízátka z pokladu, musely zadat kód, kterým byl datum, svátek sv. Jiří. V deset hodin jsme si zalezly do spacáků a za štěbetání z okolních stanů usnuly. Některé se však nemohly dočkat nadcházejícího závodu a probudily se už ve 3:40.

Po rohlíku s marmeládou se postupně hlídky začaly vydávat na trať. Na trati se závodníci museli vypořádat např. s lanovou dráhou, zdravovědou, šiframi i módní přehlídkou.

Ve volném čase si děti mohly na látkovou tašku nakreslit skautskou lilii, vyrobit přívěsek nebo navštívit stánek z Babylonu.

Ve 20:40 jsme sice unaveny, zato plny zážitků přijely do Turnova.

A jak to vlastně dopadlo? Na krásném 4. místě se umístila družina Šmouverky a na ještě krásněším 2. místě (náhradnickém) se umístila Šmoulata. Všem gratulujeme.

Komentáře nejsou povoleny.