Okresní kolo Svojsíkova závodu v Semilech 2017

V sobotu 29. dubna 2017 se konalo okresní kolo Svojsíkova závodu v Semilech. Z našeho střediska se účastnilo celkem pět družin – Dračice (1DO), Hrošice (2DO), Lišky (3DO), Veverky (3DO) a Svišti (2ChO).

Zahájení závodu začalo nástupem a poté krátkou scénkou, která nás uvedla do symbolického rámce závodu. Příběh dvou galů Astrerixe a Obelixe je všem určitě známý, ale tentokrát se stalo to, co nikdo nechtěl. Římané získali recept na kouzelný lektvar druida Panoramixe. Úkolem družin bylo zjistit, kdo z Římanů recept ukradl.

Družiny vycházely na trať postupně ve dvou směrech. Na zapeklité trase je čekalo hned několik stanovišť, která měla hlídky prověřit. Na jedné disciplíně musely družiny hledat ve slovnících, atlasech a nalézt odpovědi na otázky. Dalším úkolem bylo překonat se a vylovit mince ze sklenic, v kterých byly opravdu nechutné věci. Dále složit stavbu z loga jenom pomocí popisování a v neposlední řadě stanoviště se sítí. Nechyběla ani zdravověda ve formě dopravní nehody auta s cyklistou.

Po splnění všech disciplín na trati se družiny vrátily zpět ke gymnáziu, kde je čekaly další úkoly – třídění odpadu, luštění tajenky, atd. Posledním úkolem bylo uvaření pozdního oběda – guláše.

I přes dešťové přeháňky se závod moc povedl a na nás čekalo vyhlášení. Kdo pojede na krajské kolo?

V kategorii skautek se na prvním místě umístila družina Veverek a na místě druhém družina Lišek. V kategorii skautů druhé místo obsadili Svišti.

Všem družinám gratulujeme a tyto družiny postupují na krajské kolo Svojsíkova závodu, které se koná v červnu v Liberci.

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.