Svojsíkův závod tentokrát na raftech!

Svojsíkův závod – základní kolo Turnov, 15. – 16. 5. 2015.  V podvečerních hodinách v pátek 15. Května náš skautský Ostrov opět ožil. Sešlo se na něm několik desítek skautů a skautek jak z Turnova, tak i z Jilemnice, Semil, Tatobit či Železného Brodu, aby poměřili své síly v tradičním Svojsíkově závodu. I když… Zas tak tradiční závod to nebyl…

Již v pátek se celé osazenstvo přeneslo do dob antického Řecka, do let, kdy vyvrcholila slavná Trójská válka. Byli jsme svědky vítězství řeckých bojovníků pod vedením reka Oddyssea. Ten pak všechny své spolubojovníky, včetně přítomných závodících družin, vyzval, aby se s ním vydali na cestu na rodnou Ithaku. Nazítří celá flotila vyplula. A to doslova! Závodníci se přesunuli z Turnova na Malou Skálu, odkud splouvali Jizeru na raftech. Po cestě plnili úkoly na připravených kontrolách – předvedli své znalosti přírody, prakticky si vyzkoušeli první pomoc, či prokázali svou schopnost komunikace při sestavování modelu z kostek přes vysílačky. V Dolánkách pak po úspěšné plavbě rafty předali a čekala je druhá – suchozemská část závodu. Zde si kromě vaření oběda prověřili své logické myšlení, vyrobili hrazdu bez jediného hřebíku a potýkali se se záludnou neznačenou kontrolou v podobě zmatených chlapců, kteří nemohli najít správný autobusový spoj.

Všichni bojovali do poslední chvíle. Nakonec si vítězství odnesla hlídka Uzenky z Tatobit (kategorie skauti), kterou do krajského kola následují Medvědi z 2. Chlapeckého oddílu (Štika Turnov). Z dívčích skupin zvítězila družina Želvy z 2. dívčího oddílu (Štika Turnov), která rovněž společně s Dračicemi z 1. dívčího oddílu (Štika Turnov) postupuje do krajského kola.
Za tým organizátorů vřelé díky všem zúčastněným!

Výsledy závodů ke stažení: akce_2015_sz_turnov_vysledky (xlsx)

Další fotografie: Ježek. Semily a Evča Jiřičková, Turnov

 

Komentáře nejsou povoleny.