Zemřel Jiří Verich

Dne 23. prosince zemřel Jiří Verich,  dobrý kamarád, který byl celý život věrný skautským ideálům, což mu život v některých obdobích značně komplikovalo.

Byl se svým bratrem  Táňou spoluzakladatelem vodáckého oddílu. Celá parta pokračovala ve vodácké činnosti individuálně po celou válku a v roce 1945 znovu obnovila vodácký oddíl v rámci turnovského skautského střediska.

Čest jeho památce.

Vzpomínky vůdce střediska Tomáše Hocke:

Rád bych na tomto místě vzpomenul bratra Jiřího Vericha.

Bratra, kterého jsem já osobně znal jen ze setkání oldskautů na Ostrově. Byl tam vždy včas a v dobré náladě. Na jeho skautský a vodácký život jsem se šel tedy zeptat jeho přátel z mládí .

–         Od všech jsem slyšel, že to byl opravdu dobrý kamarád, věrný celý život skautským ideálům.

–         Slyšel jsem, že jako malé vlče se první dostavil v bezvadném kroji k náhlému srazu střediska k jeho 20. výročí založení

–         Byl rovněž členem vítězné hlídky v závodu vlčat na župním srazu v Hořicích v roce 1936.

–         O pár let později, krátce před likvidací skautingu, byl Jirka se svým bratrem Táňou spoluzakladatelem vodáckého oddílu. Celá parta pokračovala ve vodácké činnosti individuálně po celou válku, aby v roce 1945 znovu obnovila vodácký oddíl v rámci turnovského skautského střediska. Na tuto dobu jsou vzpomínky na Jirku, mezi vodáky řečeného Jiré, nejveselejší. Byl v Turnově první, kdo měl tzv. švédský kajak –  závodní rychlostní loď, loď neobyčejně vratkou. Půjčoval ji svým kamarádům a bavili se tím, kdo se  v ní déle udrží.

Čestný, poctivý, kamarádský byl bratr Jiří Verich. Čest jeho památce.

Komentáře nejsou povoleny.