A byl tu ObRok 2013…

Na letošní červen jsme se těšili již od Mikulášského víkendu. Říkáte si, proč zrovna na červen? No přece kvůli ObRoku! Nakonec ale přišly povodně a Obrok se přesunul až na zaří. No co, alespoň máme víc času se připravit.

Veškeré připravování nakonec samožřejmně proběhlo až den předem, a tak jsme ve středu 18.9. přeci jen nakonec vyrazili do Švihova u Klatov, kde se Obrok pořádal. Několik členů naší skupiny jelo z Turnova, jiní z Liberce a někdo dokonce ze Semil, proto jsme se domluvili, že se sejdeme až v místě konání Obroku. Tam jsme se společně našli až po 18.hod. Tak jsme jen narychlo postavili stan, dali jsme si večeři a pospíchali na zahájení. Přivítal nás moderátor, celý pořadatelský tým, několik kapel a bohužel i déšť, který nás provázel i po celý zbytek Obroku.

Ve čtvrtek ráno jsme spali o trochu déle než by bylo dobré, a tak jsme měli co dělat, abychom stihli rozcvičku, snídani a nástup před tím, než jsme vyrazili na službu. Službu jsme si vybrali na přehradě Nýrsko asi hodinu autobusem od našeho kempu. Kluci tahali větve a holky sbíraly odpadky z okolí přehrady. To celé nám zabralo několik hodin práce a ještě nebylo všechno hotovo. Museli jsme se však vrátit. Před odjezdem jsme ještě dostali horký čaj a mohli jsme si prohlédnout přehradu zevnitř. Po návratu do kempu jsme se zúčastnili zajímavé prohlídky vodního hradu Švihov a užili jsme si několika slunečních paprsků, které se objevily před tím, než přišel další déšť  a večerní program. Večer jsme mohli jít buď to do čajovny, podívat se na film, nebo třeba na koncert. Programu bylo dost a každy z nás si vybral.

Pátek ráno vypadalo stejně jako to předchozí, jen jsme již nešli ani na rozcvičku ani na nástup. Dopoledne nás čekalo Inspiro. Každá skupina si připravila program, který ji má vystihovat a kterým se budou moc inspirovat ostatní. V tomto programu bylo spousta skvělých hříček, které už dávno známe, stejně jako spousta zajímavých nových. Po Inspiru byla pauza na oběd, nám zbylo ještě trochu víc času, a tak jsme se stihli ještě podívat do skautského 4D Kina. Nebudu vám prozrazovat, o čem to je, třeba se s tím taky někdy potkáte. Nám se to každopádně moc líbilo. Hned potom jsme však museli na Velkou hru, která měla probíhat přes celé odpoledne. Byli jsme rozdělěni do čtyř rodů a naším úkolem bylo vrátit českému statu peníze, o které byl připraven. Naším opravdovým úkolem bylo dobít fiktivní hrad Švihov a vynosit z něj do našich tábořišť co nejvíce peněz. Rod Zárobů, v kterém byl i Liberecký kraj,  tuto bitvu prohrál. Zkalmání z bitvy jsme si mohli vynahradit zase ve večerním programu.

Sobotní ráno se ničím nelišilo od těch předchozích, a tak hned po snídani následovalo VAPRO.  Což byly přednášky či workshopy na různé téma. Mohli jsme si vybrat z různých skautských témat, ale i třeba něco o umění. Asi najžádanější přednáška byla s Vladimírem Franzem, na které byli skoro všichni účastníci. VAPRA probíhala přes celý den, večer jsme se už jen rozloučili s celým Obrokem, užili jsme si poslední koncert s Voxlem, či jsme si zazpívali v čajovně a nakonec jsme přeci jen usnuli.

V neděli jsme již jen všechno sbalili, se všemi se rozloučili a vydali jsme se na cestu domů. Obrok se opravdu povedl, ale trochu nás zradilo počasí, byli jsme proto opravdu rádi, že už jedeme domů. Tak snad příští Obrok nebude mít takovou smůlu na počasí a my se ho budeme moci zúčastnit bez holinek a deštníku 🙂

Komentáře nejsou povoleny.