A jelo se přes 3 jezy…

Vstříc dobrodružství na Vltavě, tedy splutí tří jezů, jsme se sešli v sobotu 28. září na Ostrově v brzkých ranních hodinách. Lodě byly již naloženy, a tak jsme  mohli hned nastoupit do aut. Cesta do hlavního města, během které jsme viděli krásný východ slunce, utekla velmi rychle a my jsme dorazili do zamlžené Prahy.

Tou jsme úspěšně prokličkovali a dojeli na Císařskou louku, kde již bylo živo, protože právě tady startovaly všechny posádky. Po vyslechnutí instruktáže jsme ještě chvíli relaxovali a sbírali síly a následně spustili pramice na vodu. Ani jsme se nenadáli a už jsme se museli dostavit na start.

Po výstřelu ze startovací pistole jsme bleskurychle vystartovali a plavili se naproti prvnímu Štítkovskému jezu. Ten jsme bez větších problémů překonali a pokračovali dál v cestě centrem Prahy, tentokrát vstříc podle poznatků závodníků i pořadatelů nejtěžšímu Staroměstskému jezu. I ten jsme, se značným respektem, zdolali a pokračovali dál v závodu, umístěni průběžně v první desítce. Následně přišel asi nejkrásnější zážitek z celé trasy, když se před námi zjevila nádherná scenérie Karlova mostu. Pak už nás čekal jen poslední, Helmovský jez s nejdelší šlajsnou v republice.  Právě ten nám nakonec způsobil největší problémy a my jsme v průběhu jeho splutí okusili aktuální teplotu Vltavy 🙂 . Do cíle jsme dorazili sice promočení, ale rozhodně spokojení s celkovým výsledkem, a odměnou nám bylo následné občerstvení a převlečení do suchého.

Komentáře nejsou povoleny.