Explorer Belt na Ukrajině

Explorer Belt je projekt pro všechny skauty i neskauty, kteří se nebojí vyrazit s batohem na zádech do neznáma. Letošní (již 3. ročník) EB se konal na Ukrajině od 9. 8. do 23 .8. a zúčastnilo se ho více než 40 lidí z Čech, Slovenska a Ukrajiny. Z našeho střediska Sabča z 3DO a Matěj z 2CHO.

No a jak to všechno probíhalo?
První dny jsme strávili všichni společně ve městě Mukačevo. Seznamovali jsme se s našimi mezinárodními týmy pro putování, hráli spoustu her, ochutnávali ukrajinské speciality, účastnili se nejrůznějších workshopů, a dokonce jsme se zapojili společně s místními skauty do zkrášlování jedné základní školy.

Další část projektu tvořilo samotné putování po Zakarpatské Ukrajině. Každý tým byl vysazen „in the middle of nowhere“ a měl za úkol dostat se za 8 dní bez použití dopravních prostředků k Siněvirskému jezeru. Cestu nám zpestřovaly naše předem stanovené miniprojekty a samozřejmě všechny záludnosti, se kterými jsme se museli jako tým vypořádat. Případným zájemcům o celém našem ukrajinském dobrodružství ráda povyprávím podrobněji 🙂

Ještě na závěr pro představu o miniprojektech, přikládám seznam našeho týmu:

– Navštívit pravoslavnou mši
– Připravit palačinky
– Podojit krávu
– Jít půl dne bez bot
– Dát si v každé vesnici pivo a s někým se spřátelit
– Vidět východ slunce

Komentáře nejsou povoleny.