Hurá do Japonska!

O víkendu 24. – 26. dubna  se v Praze uskutečnilo jediné setkání celého českého kontingentu. Hlavní náplní tohoto setkání bylo nacvičování a testování aktivit, které se odehrají přímo v Japonsku. IST tak dostali jedinečnou možnost vyzkoušet své bloky programů na skutečném jamoddílu a jednotlivé jamoddíly zase předvést vystoupení, kterým se budou prezentovat ve svých subcampech, před větším publikem.

Dalším důležitým bodem byly nejrůznější informační schůzky, během kterých nám Mája – šéfka kontingentu předala nejčerstvější informace přímo od japonských organizátorů a přiblížila nám, jak budou vypadat naše dny na Jamboree. Kulíšek – šéfka propagace zase vyprávěla o Ivančeně, skautské mohyle v Beskydech, která bude součástí českého Expo stanu na Jamboree. A v neposlední řadě jsme se dozvěděli i o tom, jaké bylo Jamboree v Japonsku v roce 1971 od jediného českého účastníka.

Během víkendu proběhla i velká hra v pražských ulicích se závěrečným setkáním a focením na Hradčanském náměstí a spousta workshopů, které byly zaměřeny mimo jiné na výuku japonštiny, bojová umění, tanec a focení. Reportáž z celého víkendu je k vidění v nedělních Zprávičkách ve videoarchivu Déčka.

Komentáře nejsou povoleny.