Hustě napruzený prasátko

Mezi dny 11. 4. – 13. 4. se již tradičně konala zážitková akce Hustě napruzený prasátko, tentokrát v Lelekovicích nedaleko Brna na téma Tak trochu jinak.

O této akci jsme se dozvěděly na jihomoravské Žirafě a řekly si, že i přes tu dálku si to nemůžeme nechat ujít. S menším zpožděním jsme okolo půl deváté večer dorazily na vlakové nádraží poblíž Lelekovic. Tam na nás už čekal usměvavý skaut, který nás zavezl na nedalekou chatu, kde se vše odehrávalo.

Kvůli zpoždění jsme přišly o pár seznamovacích her, ale do kolektivu jsme se rychle začlenily. Každý s sebou měl přivést nějaké typické oblečení pro své pohlaví, které jsme využili hnedka po večeři. Na celý večer jsme si prohodili role – holky byly kluky a naopak, takže se celá chata zaplnila holkami v kravatách či oblecích a kluky v růžových minisukních a podprsenkách :D.  V tomto přestrojení jsme si vyzkoušeli, jak se vyznávala láska v průběhu historie od pravěku přes renesanci až po současnost.

Druhý den ráno nás vzbudil příjemný zvuk kytary. O chvíli později jsme se s karimatkami odebrali na louku před chatou a vyzkoušeli si akrojógu. Na nástupu nás vedoucí rozdělili do tří týmů a každý obdržel mapu s trasou celodenní hry. Po cestě nás čekala různá stanoviště. Například jsme si vyzkoušeli čtení pomocí Braillova písma, hru Möllky, dozvěděli jsme se něco o vegetariánství a mnoho dalšího. Odpoledne jsme měli přednášku o grafity a nakonec jsme si to i sami vyzkoušeli při psaní názvu akce na plátna. Večer byl čas na popovídání s ostatními za zvuku kytary a získání nových nápadů do skautu.

V neděli ráno kdo chtěl mohl jet do kostela na mši (jak by řekli Moraváci mšu :D) a na nás ostatní zbylo balení a úklid. Po snídani jsme si zahráli ještě jednu hodinovou hru. Každý dostal papír, na kterém měl napsáno, odkud pochází, jaké jsou jeho životní cíle a naším úkolem bylo je naplnit. Ne všem se to ovšem povedlo. Po hře nastala zavěrečná fáze úklidu, smutné loučení a pro nás dvě příprava na další šestihodinovou cestu domů.

Akci jsme si moc užily a doufáme, že se s touto skvělou partou potkáme na dalších akcích.

Maky + Anet 1. D.O.

Komentáře nejsou povoleny.