Intercamp 2016

Intercamp je mezinárodní skautské setkání, které se letos konalo 13.–16. května 2016 v pevnosti  Josefov u Jaroměře. Česká republika se již potřetí stává hostitelskou zemí Intercampu. Každoročně se této velkolepé akce účastní děti se svými vedoucími z více než 10 států.

Letošní motto bylo: BE A HERO. Proto účastníci během soboty a neděle plnily různé aktivity, které jim pomohly stát se hrdinou. Na sobotním zahajovacím ceremoniálu jsme se setkali se superhrdiny, kteří nás provázeli. Program byl rozdělen do dvou částí, jeden den byly onside activity, které byly v pevnosti. Druhou částí byl hike. Krátký výlet v okolí Jaroměře. Na všech aktivitách jsme byli rozděleni, tak aby zde bylo co nejvíc národností. A za každou tuto aktivitu jsme dostali samolepku do svého handbooku. V celém areálu byly i další aktivity, které si člověk mohl zkusit. Například vyrobit turbánek, potisknout tričko nebo také si vyrobit hrací kostku.

Celkové ukončení Intercampu bylo v pondělí ráno. Celý ceremoniál začal přivítáním hlavního pořadatele Šlehyho, který předával vlajku Intercampu následující hostící zemi Německu.  Následně se na podiu objevili vyčerpaní superhrdinové, ale nebyl nikdo, kdo by se stal dalšími… Celkové poslání bylo, že každý z nás je hrdina už jen proto, že je skaut.

Celou akci bych všem doporučila a příští rok neváhejte a jeďte začít dobrodružství.

I see Intercamp, Intercamp is ok!

Komentáře nejsou povoleny.