Jablonecká regata 2014

Rok se s rokem sešel a na střediskovém mailu se znovu objevila pozvánka na plachetnicový závod Jablonecká regata, jak už název napovídá, konaný v Jablonci nad Nisou na místní přehradě. Po milé loňské zkušenosti jsme dlouho neváhali a přihlásili se. Celkem se nás ze střediska sešlo kolem dvaceti – Rosničky z 1.D.O., Luxor a Greenhorn, Divočáci, Medvědi, Vlci a další členové 4.CH.O. a Čmelda.

Všichni jsme se shledali v sobotu ráno na Ostrově, odkud jsme pokračovali auty až na místo určení. Po příjezdu jsme si odložili věci na základně a šli strojit lodě, což nám jistou chvíli zabralo. Vše se nakonec podařilo, a tak jsme něco po deváté hodině již mohli stát na startu první rozjížďky. Účastníci byli rozděleni do kategorií skauti, vlčata a open, dále také dle typu lodi. My jsme všichni závodili na pramici P550. V prvním kole se jela kompletní trasa, tzv. trojúhelník – karusel – trojúhelník, dále z časových důvodů již pouze první trojúhelník. Všechny posádky se zúčastnily alespoň dvou rozjížděk, mezi nimi jsme stihli i lehký oběd – na vodě totiž celkem vyhládne! Kolem třetí hodiny byl ohlášen konec závodu, pořadatelé začali vyhodnocovat výsledky a ostatní balit lodě a ukládat je k odpočinku. Když bylo vše hotovo, došlo na nejslavnostnější chvíli celého dne – vyhlašování výsledků, pro turnovské posádky více než příjemné. Celkem se klučičí posádky umístily třikrát na stupních vítězů včetně vítězství v hlavní kategorii. Turnováci si navíc tento prestižní moment ještě o něco prodloužili – úplně nakonec došlo ke křtu nové turnovské plachetnice. Po krásném proslovu bratra Podkováka jsme tedy mohli v naší střediskové flotile přivítat loď jménem Alcor, která velkou měrou přispěla právě k letošním skvělým výsledkům.

Chtěli bychom moc poděkovat jabloneckým pořadatelům za perfektně připravený závod a celý den. Budeme moc rádi, když si za rok účast budeme moci znovu zopakovat. Další velké poděkování patří klukům za technickou podporu a rodičům za pomoc s dopravou.

Komentáře nejsou povoleny.