Křížem krážem republikou – 28. září

Někdo by si možná mohl myslet, že strávit 24 hodin ve vlaku je přinejmenším děsná nuda, možná dokonce by nemohl pochopit, že to někdo dělá dobrovolně. Ukázalo se ale, že je to daleko větší sranda, než by se mohlo na první pohled zdát. Na důkaz toho Myšky z Panoženek vyrazily letos už druhý rok po sobě.

Kdo neví, o co se jedná, KřížemKrážem je celorepubliková akce pořádaná skauty z Krnova pro ostatní skauty, ale i drážní nadšence, a letos se konal již šestý ročník. Cílem je nasbírat co nejvíce bodů, které můžete získat buď za projeté kilometry nebo za bonusové úkoly, kterých je docela dost a díky nim se opravdu nejedná jen o hromadu přestupů a vysedávání na nádražích. Pravidla jsou poměrně komplikovaná a plánování trasy je opravdu náročné, ale stojí to za to. Pokud by vás zajímalo víc, podívejte se na http://krizemkrazem.4fan.cz.

Kolem a kolem Myšmamy dávají 5 bodů z pěti. Procestovaly jsme místa, kam bychom se během roku jinak nedostaly (Ostrava, Brno, Hodonín, Olomouc…) a navíc jsme stihly ZOO, nahrály jsme hudební klip s drážní tématikou (hromada bonusových bodů + byly jsme hvězdy vagónu), vylezly jsme strašně rychle na Brněnskou radniční věž, zazpívaly jsme si s naší dvorní ukulelistkou a všeobecně jsme se měly moc fajn, takže kdo letos váhal, příště nebuďte měkký a pojeďte taky!

Komentáře nejsou povoleny.