Meeting rovering aneb Meetro 2

O víkendu 25 .-27. 4. 2014 se v Rovensku pod Troskami konal Meeting rovering, aneb Meetro2. Meetro je akce určená pro rovery z Libereckého kraje. V pátek jsme se všichni sešli na nádraží, i když jsme se už někteří znali, tak jsme se začali blíže poznávat. Nejprve jsme si zahráli hru molekuly a vytvořili skupinku lidí, kde jeden z nás byl taxík, dostali jsme mapu a vyrazili hledat základní školu – naše ubytování. Když  jsme všichni dorazili, seznámili jsme se s programem celého víkendu a začala velká seznamovací hra. Na papíru jsme měli různé informace o spoluúčastnících a my jsme museli zjistit, o koho jde, což v počtu 60- ti lidech nebylo zrovna jednoduché, po vyplnění jsme si zahráli hru Hungo, kde se nám promítali na plátně fotky, které se pořídily na začátku akce. Poté při volném večeru jsme si zazpívali, zahráli deskovky a po půlnoci šli konečně spát.

Druhý den nás vzbudila naše hotelová služba telefonátem v podání Jerryho a po snídani nám už začal volitelný program, o kterém jsme hlasovali přes webové stránky. Programy byly pestré-uvolnit tělo na masážích,prozkoumat rovernet, skautIS, zahrát diskgolf, zablbnout na inspirativních hrách a mnoho dalšího, což probíhalo až do večera. Večer už jsme potom dostali osobní volno, v jídelně jsme si mohli udělat placky, čekala na nás kofola a další vynikající jídlo. Povídáme a povídáme, až pro nás přijdou, že za 2 minuty musíme být venku, kde proběhne hra. Byli jsme rozděleni do týmů a dostali barvy. Celá hra spočívala ve světýlkách, která měla různé barvy a kody, úkolem hry bylo si najít strategii, jak odemknout „pokoj“ nově objeveného hotelu. Když jsme hotelový pokoj odemkli, mohli jsme si vzít body, nebo klíček vyměnit za jiný. Po 8 kolech hry jsme si pak ještě šli popovídat, protože čím dál tím víc nám docházelo, že víkend se pomalu blíží ke konci.

V neděli hned po pobruzení nás čekala snídaně, zabalení a úklid. Ven jsme si šli zahrát poslední hru. Pravidla nebyla vůbec jednoduchá, ale hra suprová. Do určených míst jsme museli donést lístečky s profesí (kuchař, ředitel,číšník, recepční….), problém ale byl v tom, že na místech byly omezené pozice, když jsme se už nikam nevešli, museli jsme do kotelny. Jako poslední aktivita na nás čekala zpětná vazba celého víkendu. Když jsme doplnili do papíru poslední plusy, vzali si batohy a bohužel na nádraží. V Turnově nastalo to nejhorší – loučení, i slzy byly na krajíčku.

Víkend byl opravdu vydařený, našli jsme si spoustu nových kamarádů a odnesli nové zážitky. Tak na příštím Meetru 3.

Komentáře nejsou povoleny.