Moje cesta na jamboree, 2. díl – Na první pohled…

Další díl putování Evy Pernicové na světové jamboree do Japonska, které se uskuteční v roce 2015, nás zavede na začátek cesty…na první setkání s těmi, se kterými se své velké cesty zúčastní…jaké bylo? Jen čtěte…

Úplně první seznámení celého pražskoseverovýchodního kontinegntu proběhlo v červnu v Krkonoších. Autobus z Černého mostu nás dovezl do Pece pod Sněžkou, odkud jsme vystoupali na skautskou chatu. Celý večer jsme se  představovali, seznamovali. Někteří přijeli s lidmi z jednoho střediska, další zase vůbec nikoho neznali, ale po chvíli se vytvořila super parta, nervozita se ztratila a o srandu nebyla nouze.

Další den ráno pro nás byla připravená hra v angličtině a poté jsme hned vyrazili na známou Sněžku. Cesta v teplém počasí byla náročná, ale za několik hodin jsme se dostali konečně na vršek. Na pošťárně jsme se občerstvili, koupili suvenýry, hlavně se vyfotili a za malou chvíli jsme byli zase dole. Za celodenní výlet jsme ušli 30 kilometrů, a tak už jsme večer měli volnější program. Vyráběli jsme si lampiony na ranní překvapení, skládali origami a ochutnávali několik druhů čajů, nejchutnější čaj byl jasmínový.

Ve čtyři hodiny ráno nás vedení přišlo vzbudit na východ slunce, šli jsem na louku a čekali a čekali a slunce pořád nevycházelo, zpozdilo se asi o 2 hodiny:-D Zapálili jsme si naše vyrobené lampiony a všichni v kruhu řekli, co by si přáli, co je jejich největší přání vidět- zažít v Japonsku. Hodně lidí si přálo mít dobré počasí, suprový program, neztratit se, v pořádku doletět tam i zpět atd. Konečně jsme po návratu zpět do chaty mohli dospat náš spánkový deficit a probudili nás až na polední snídani. Pak už jsme pouze jenom uklidili, rozloučili se a většina šla do Pece na autobus zpět domů.

Víkend se povedl nad očekávání a všichni se těšíme na další víkend v září v Praze.

[Not a valid template]

Komentáře nejsou povoleny.