Mrazivý Chilkoot přinesl vítězství turnovské dvojici!

Chilkootu – neboli skautského zimního závodu –  se z našeho střediska zúčastnila pouze jedna družina Ještěrek z 3. D. O.

Naše cesta začala už v pátek. Dojely jsme večerním autobusem do Lomnice nad Popelkou a zamířily rovnou do budovy Orla, kde jsme měly přespávat a kde měl celý závod začínat. Poté, co jsme tam dorazily, najedly se večeří, jsme se rozhodly si trochu město prohlédnout. Navíc nám bylo přiděleno pár úkolů (zakřičet pokřik přes celé náměstí, zjistit, čí je na náměstí socha,…). Vše jsme zjistily a vrátily se zpět do Orla, zde jsme si zahrály pár her a pak hurá do spacáků a pořádně se vyspat na zítřejší velký den.

Když jsme se ráno probudily a nasnídaly, začínala se velká místnost plnit dalšími účastníky závodu (z Tatobit, Studence, Železného Brodu, Jilemnice,…). Celkem soutěžilo 23 hlídek (z toho 8 dívčích). Každá dvojice dostala soutěžní číslo, mapu, průvodku a poleno. Na trase jsme narazily na deset stanovišť s různými úkoly (šifry, střelba ze vzduchovky, stopy, kimovka, rukodělky, mapové značky, rozdělávání ohně, zdravověda, orientace). Celkem jsme šly 7 km asi 4-5 hodin, podle toho, kolikrát se kdo ztratil.

V cíli jsme se najedly výborného guláše s chlebem a už jsme jen čekaly na další hlídky, které dorazí do cíle. Přišla i poslední hlídka a bylo na čase rychlé vyhlašování, neboť většina lidí pospíchala na vlak.

Na prvním místě v dívčí kategorii se umístila naše hlídka Boule a Tygřík. Druhé místo obsadila smíšená hlídka z Turnova a Tatobit, Kaneček a Šáší. A poslední naše hlídka Koťáka a Oříška se umístila také na krásném místě.

Hned jsme nahodily na záda krosny a rychlým krokem spěchaly na vlak. Poté, co jsme dorazily do Turnova, tak stačilo najít rodiče a hurá domů.

Celého Chilkootu jsem si velice užila a nezapomenu na ty úžasné zážitky na trase.

Komentáře nejsou povoleny.