Poradní Skála 2013 – Frýdek – Místek

Na prodloužený víkend jsme vyrazili přes půl republiky do Frýdku – Místku. Standa, Kosák, Skippy a já jsme nejeli jenom tak z plezíru, že bychom se rádi vozili Pendolinem (i když pěkný zážitek to je a mají i jídelní vůz), ale naše cesta měla daleko honosnější cíl – Poradní Skálu.

Jak se říká, nejen chlebem je živ člověk, a proto jsme se jeli na celostátní vzdělávací akci pro všechny skautské činovníky a činovnice pořádně informačně „nakrmit“.

Program byl naplněn semináři s mnoha zajímavými tématy a bylo opravdu těžké si vybrat tak, aby člověk stihl vše, co jej zaujalo.

Co je nutno zdůraznit, témata se netočila jen kolem výchovy a práce s dětmi. Semináře s názvem Syndrom vyhoření, Time management, Motivace vůdců a další přinesly mnoho užitečných a inspirativních postřehů i pro osobní život mimo skautskou činnost.

A protože po psychické námaze je třeba dát zabrat i svalům, zahráli jsme si v neděli večer bojovku s poutavým názvem Waffle City. Úkolem každého deseti-členného týmu bylo shromáždit suroviny a upéci co největší počet opravdových kvalitních vaflí. Samozřejmostí bylo mezi týmové vybíjení a krádeže nesených surovin.

Vzdálenost místa konání Poradní Skály byla výrazně převážena objemem informací, energie a inspirace, kterou jsme si z akce odnesli. Kdo nejel, nemusí smutnit, za dva roky se koná další ročník, který s největší pravděpodobností nebude tak daleko.

Komentáře nejsou povoleny.