Regionální roverská akce na Selešce

Na této akci jsem byla už podruhé a oboje bylo neopakovatelné. Tentokrát nás bohužel bylo míň. Bohužel pro ty, co nejeli. 11 kluků a 3 holky. Ačkoliv jsme s Lulu a Noname byly v menšině, vůbec to nevadilo. Vládla pohodová atmosféra a všichni jsme se aspoň od vidění znali. Proto bylo snazší se dostat k jádru věci. Volný symbolický rámec byl na motiv Village. Opuštěné vesnice uprostřed hor a museli jsme si upéct chleba, sehnat jídlo. S sebou jsme měli amišské oblečení, ve kterém jsme v sobotu večer poseděli u ohně a pak i diskutovali. Tématem víkendu byla Služba. Služba sobě, druhým a vyššímu principu. Několikrát jsme probírali toto téma, ale bylo i spoustu her. Sobotní odpoledne jsme pomáhali na Selešce, kde toho je pořád spoustu na práci, a tak jsme odjížděli s pocitem, že jsme i někde pomohli. 🙂 O každé volné chvilce se hrálo na kytaru nebo hrály deskovky a povídalo se do pozdní noci.

Ani nemohu říct, co se mi líbilo nejvíc. Dlouho jsem nezažila tak vyrovnaný víkend, kde vládla přátelskost a vstřícnost. Snad za to mohla nepřítomnost techniky (všichni jsme dobrovolně odevzdali mobily) nebo prostě to, že nás spojuje jedno velký pouto a cíl. Skauting.

Příště doufám, že pojede více lidí, protože nikdo by si neměl nechat ujít takovou příležitost poznat lidi, co bydlí jen kousek od něj .

Komentáře nejsou povoleny.