Regionální roverská akce

Tato akce se konala o víkendu 27.-29. září a byla na motiv akce Meetro. Z našeho střediska jsme se vydaly jen dvě – já (Boule) a Kaneček a nebylo ani tak důležité, že nejsme roveři.

Naše cesta začala na vlakovém nádraží, směr Zittau přes Liberec. Ale aby naše cesta nebyla taková nuda, tak náš vlak měl zpoždění a tím pádem jsme nestíhaly vlak z Liberce do Zittau. Naštěstí další vlak jen už za 20 minut a ten už jsme stihly. Po přestupu na druhý vlak bylo vidět už pár skautů, kteří pravděpodobně jeli s námi. Když jsme společné vystoupili a došli na určené místo, kde jsme měli být v 21:30, bylo nám vysvětleno, co dělat. Každý z nás dostal papírek s větou, která nás různým způsobem rozdělila do čtyř skupin. Naším prvním úkolem bylo se zatím všichni pohromadě dostat k atletickému stadionu a poté pokračovat jen se svou skupinkou na místa určena v pořadí 1-5 po celé Zittau a zde se plnily různé úkoly. Na každém stanovišti jsme rozdělali obálky, v kterých byly informace o německých skautech. Když jsme došli k stadionu, bylo nám řečeno, že budeme běhat. Jenže stadion byl zavřený, a proto jsme běhali kolem rybníka, který nebyl nijak osvětlený. Závod začal a my jsme jen viděli,  jak se ve tmě pohybují čtyři světélka. Pak už šla každá skupinka sama. Sem tam jsme se s někým potkali a pokecali, kde zrovna byli a tak. Po dokončení čtvrtého úkoly jsme šli na hlavní pláž k jezeru. Moje představa byla, že nás naloží do aut a odjedeme na chatu, ale opak je pravdou. Prvně musel jeden z nás do jezera, kde byly u světélka naše „pasy“ pro přechod do ČR. Když jsme pasy získali, byly to padělky, a proto jsme měli chodit po různých místech a zde dělat zase různé úkoly (malování šátků, nebo také pletení turbánků). Všechny skupiny kromě té naší šly rovnou na chatu Selešku a na místa narážela spíše jen cestou. Naopak my jsme šli tam, kde místa byla. První skupina přišla na chatu už v přes osmou hodinou ráno a ostatní je následovali. Pouze naše skupina byla stále na cestě. Jednoho člena naší skupiny boleli nárty a chodidla, a proto pro nás přijelo auto. Tři z nás jeli autem, a dva si cestu na Selešku chtěli dojít pěšky. Jakmile jsme byli v chatě, vybalili jsme si spacáky a rychle usnuli. Když nás vzbudili, dostali jsme k jídlu pravou německou skautskou snídani složenou z brambor, vajíček, cibule a masa. Poté jsme diskutovali na téma přejmenovaní Junák-svaz skautů a skautek a na odstup z WAGGGS. Naše hlasování dopadlo následovně: přejmenovat na Skaut ČR, z. s. a odstoupit z WAGGGS. Tyto témata jsou podmětem na valném sněmu, který se koná jednou za čtyři roky. Také jsme hráli různé hry (kocour a myš, srovnávání podle věku na kládě, abychom nespadli a nebo také hru slepice). K večeři jsme měli výborné špagety s omáčkou, a pak jsme měli debatu společně s přednáškou o reklamách T-mobile se „skautskou tématikou“. Večer si každý dodělával šátky a turbánky, poté se každý zaryl do svého spacáčku.

Ráno jsme se vzbudili, nasnídali, zabalili a poté celou chatu uklidili a připravili se na odchod na cestu domů. Ještě zbývala společná fotka a pak už se většina z nás (ti co jeli do Liberce) odebrali do Jablonného v Podještědí. Místo vlaku jsme jeli autobusem a poté jsme přestoupili společně se skauty z Jilemnice na vlak směr Turnov. Domů jsme přijely v neděli asi kolem třetí hodiny.

Celá akce se nám velmi líbila a všem vřele doporučujeme. 😀

Komentáře nejsou povoleny.